رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-02 09:07
تنظیم اندازه قلم

پ

2:25
کد خبر: 141993

فیس بوک: ذخیره گذرواژه‌های Instagram و برداشت ایمیل‌های شما

فیس‌بوک میلیون‌ها کلمه عبور اینستاگرام را در یک فرمت قابل خواندن ذخیره کرد و از کاربران passwords email برای "تایید" درخواست کرد.
 

در۲۱ مارس ۲۰۱۸، رسانه‌های‌اجتماعی فیس‌بوک تایید کردند که کلمه عبور ۶۰۰ میلیون کاربر از جمله " ده‌ها هزار کلمه عبور متعلق به کاربران اینستاگرام در متنی ساده که بیش از ۲۰۰۰۰ کارمند در دسترس بودند را ذخیره کرده‌است.

فیس‌بوک میلیون‌ها کلمه عبور Instagram را در متن ساده ذخیره می کند.

 در حال حاضر، فیس بوک به‌روز‌رسانی دیگری را در رابطه با این موضوع از ماه گذشته منتشر کرده‌است و نشان می‌دهد که log‌های بیشتری از گذرواژه‌های Instagram در قالب "قابل خواندن" ذخیره شده‌است، به این معنی که تعداد گذرواژه‌های درز شده در اینستاگرام بیش از ده‌ها هزار کلمه است.

به گفته پدرو Canahuati، معاونت مهندسی، امنیت و حریم خصوصی در فیسبوک، هیچ شواهدی وجود ندارد که این کلمات عبور "مورد سوء استفاده یا دسترسی نامناسب " قرار گرفته باشند. با این حال، کاربران اینستاگرام تحت‌تاثیر این حادثه قرار خواهند گرفت.

 

private-data-of-540-million-facebook-users-exposed-in-plain-text-3.png

 

لازم به ذکر است که Canahuati تعداد دقیق کلمه عبور Instagram را که در معرض کارمندان شرکت قرار داشتند، ذکر نکرد. با این حال، اگر حساب اینستاگرام دارید، گذرواژه خود را در حال حاضر تغییر دهید تا ایمن باشید. 

فیس بوک ۱.۵ میلیون نسخه نامه الکترونیکی کاربر را  بدون رضایت برداشت کرد.

Hack-Password-Tactics-Featured-670x335.jpg

در حادثه دیگری، فیس بوک بار دیگر با حفظ حریم خصوصی کاربران بازی کرد ، که به برداشت مستقیم حدود ۱.۵ میلیون کاربر بدون موافقت آن‌ها رسید.

طبق گفته Business Insider، از ماه مه 2016 و ماه گذشته، فیس‌بوک میلیون‌ها کاربر جدید خود را برای تأیید آدرس ایمیل ورود به سیستم خود با به اشتراک گذاشتن گذرواژه خود با این شرکت، درخواست کرد. هنگامی که کاربر رمز عبور خود را به اشتراک گذاشت، فیس بوک آدرس ایمیل را بدون اطلاع یا اجازه خود وارد می‌کند.

در مجموع، بیش از ۱.۵ میلیون کاربر آدرس ایمیل خود را پس از وادار کردن آن‌ها به اشتراک گذاشتن passwords خود، وارد کرده‌اند. فیس‌بوک در بیانیه‌ای به BI، این مساله را تایید کرد، اما ادعا کرد که " در برخی موارد، تماس‌های پست الکترونیکی افراد نیز به طور غیر عمد در فیس‌بوک آپلود شده بودند که آنها حساب خود را ایجاد کردند."

facebook-instagram_0.jpg

 

این شرکت اصرار دارد که هیچ یک از این تماس‌ها با هیچ‌کس به اشتراک گذاشته نشده‌اند و اکنون حذف می‌شوند.

ما مسئله اساسی را ثابت کرده‌ایم و به افرادی که به اطلاعات آن‌ها وارد شده‌اند اطلاع می‌دهیم. این شرکت همچنین می‌تواند مخاطبین را با فیس‌بوک در تنظیمات خود بررسی و مدیریت کند.

ببینید: فیس‌بوک به اطلاعات آمازون، Netflix، Spotify و دیگران دسترسی پیدا کرد.

در اوایل این ماه، داده‌های خصوصی ۵۴۰ میلیون کاربر فیس بوک در قالب متن ساده قرار گرفتند. این داده‌ها شامل آدرس های ایمیل، رمزهای عبور، شناسه‌های حساب، شماره شناسایی و حتی نظرات و واکنش‌ها بودند. پایگاه داده بدون محافظت از رمز عبور در دید مستقیم ذخیره شده است.

 مترجم : مهدی کولیوند

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط