رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-02 11:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:44
کد خبر: 142005

اعتماد بیجا عامل درصد بالایی از برداشت‌های غیر مجاز اینترنتی

رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا استان خوزستان اظهار داشت : درصد بالایی از برداشت‌های غیر مجاز توسط مجرمان سایبری به دلیل اعتماد بی‌جای صاحبان حساب به این مجرمان و در اختیار قرار دادن اطلاعات بانکی خود به آنان رخ می دهد .

سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا استان خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: در صورت عدم رعایت نکات ایمنی برای حفاظت از اطلاعات بانکی، کلاهبرداران به سادگی می‌توانند از این اطلاعات برای خالی کردن حساب بانکی شهروندان استفاده کنند. در همین زمینه خانمی با مراجعه به پلیس فتا اذعان داشت که پس از اخذ پرینت حساب خود متوجه شد که مبالغ بالایی توسط فرد یا افرادی ناشناس از حساب وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است و درخواست رسیدگی به مشکل خود را ارائه کرد.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه با ثبت اظهارات شاکی، پرونده مقدماتی تشکیل شده و در دستور کار تخصصی کارشناسان این پلیس قرار گرفت؛ با بررسی پرینت حساب وی و تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته، در نهایت هویت عامل برداشت غیرمجاز بدست آمد ؛ پس از شناسایی متهم که خانمی جوان بود، وی با اخذ دستور قضایی به پلیس فتا انتقال داده شد .

وی بیان کرد: متهم که هرگز فکر نمی‌کرد شناسایی و دستگیر شود، ابتدا حقیقت را کتمان نموده و منکر هرگونه جرمی شد، اما در نهایت با مواجه شدن با ادله‌های پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: مدت‌هاست که پرستار خانگی خانم شاکی هستم و اغلب کارت بانکی و رمز آن به امانت تحویل من بود، پس از مدتی وسوسه شدم و از اعتماد و بی‌سوادی شاکی سوء استفاده کرده و با فعال کردن رمز دوم اقدام به خریدهای اینترنتی کردم.

این مقام مسئول افزود: شهروندان دقت داشته باشند که از اعتماد بی‌جا به دیگران خودداری نموده و حتی برای نزدیکان خود نیز اطلاعات حساب بانکی خود را فاش نسازند؛ درصد بالایی از برداشت‌های غیر مجاز توسط مجرمان سایبری به دلیل اعتماد بی‌جای صاحبان حساب به این مجرمان و در اختیار قرار دادن اطلاعات بانکی خود به آنان بوده است.

سرهنگ خسرویی در پایان از تحویل متهم به مراجع قضایی خبر داد و گفت : از شهروندان می‌خواهیم‌، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط