رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۲

مایکروسافت قصد پایان دادن به لغو رمز عبور برای ویندوز را دارد

مایکروسافت اطلاعیه جدیدی را منتشر کرد که در حال آماده‌سازی برای جلوگیری از الگو اصلاح رمز عبور برای ویندوز است که کاربران را مجبور می‌کند تا دوره‌ای گذرواژه خود را تغییر دهند.

سیاست‌های حذف رمز عبور یکی از برنامه‌های آینده ایمن رمز عبور امنیتی است که فقط در برابر احتمال این‌که یک رمز عبور به سرقت رفته باشد صورت خواهد پذیرفت.

اگر گذرواژه قبلاً به سرقت نرفته باشد، لازم نیست گذرواژه را منقضی نماییم ولی اگر کاربر شواهدی مبنی بر اینکه رمز عبور به سرقت رفته است دریافت کند باید بلافاصله پسورد خود را تغییر دهد.

windows password.jpg
حتی اگر گذرواژه دارای تاریخ انقضاء دوره‌ای خاص باشد (به‌طور پیش‌فرض برای ویندوز ۴۲ روز است)، رمز عبور دزدیده‌شده توسط مهاجم قبل از رسیدن به تاریخ انقضای رمز عبور، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به‌تمامی نکاتی که در اینجا اشاره شد بازهم مایکروسافت احساس می‌کند که هیچ مشکل خاصی برای حذف رمز عبور وجود ندارد و به شما در برابر حملات رمز عبور کمک خواهد کرد.

در حال حاضر مایکروسافت نسخه پایه ۶۰ روزه را اعلام می‌کند و ۹۰ روز به آن عمل می‌کند؛ چراکه منجر به افزایش مکرر مشکلات خود می‌شود.

password security_1.jpg
برخی از برتری‌های الگوی حذف رمز در برابر رمزهای امنیتی

در این مورد، تحقیقات علمی اخیر مایکروسافت نشان می‌دهد که الگوی حذف رمز از شیوه‌های جایگزین قدیمی رمز عبور مانند اجرای لیست‌های ممنوع شده و احراز هویت چندعاملی بهتر است.

این سازمان دارای گزینه‌های متعددی برای امنیت رمز عبور ازجمله لیست‌های ممنوع شده رمز عبور، احراز هویت چندگانه و تشخیص حملات افشاء رمز عبور می‌باشد.

ترجمه: حسن حسینی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط