۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۰۹:۱۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۵۲
رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد

هشدار پلیس فتا در خصوص سوءاستفاده کلاهبرداران از شهروندان عزیز در ماه مبارک رمضان

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرمانده انتظامی استان فارس از شهروندان محترم درخواست کرد، با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و سوءاستفاده کلاهبرداران از نیات پاک روزه‌داران عزیز در این ایام به نکات هشداری زیر توجه نموده تا دچار مشکلات خاصی نگردند.

سرهنگ حبیب‌اله رجبلی در این خصوص گفت: متأسفانه عده‌ای از کلاهبرداران با توجه به نیات پاک روزه‌داران عزیز با ساخت آگهی‌های تبلیغاتی دروغین و ارائه اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای جعلی در قالب نرم‌افزارهای قرآنی و ادعیه از آنان سوءاستفاده می‌نمایند.
وی در این خصوص گفت: باتوجه به این که روزه‌داران عزیز و شهروندان محترم در این ماه اقدام به اعمال و عبادات قرآنی نموده و ساعات خود را با خلوت و راز ونیاز با پروردگار خود می‌گذرانند و یکی از بهترین روش‌ها استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای قرآنی و ادعیه می‌باشد کلاهبرداران از این فضا سوءاستفاده نموده و با ارائه اپلیکیشن‌هایی که مورد تأیید و اعتبار نمی‌باشد و با اخذ مبالغی هرچند کم اقدام به کلاهبرداری یا هدایت شهروندان به صفحات جعلی (فیشینگ) می‌نمایند.
این مقام انتظامی در این خصوص ادامه داد: شهروندان برای تهیه اینگونه نرم‌افزارها باید از سایت‌ها‌ی مجاز و معتبر اقدام نمایند و مراقب سوءاستفاده کلاهبرداران باشند.
سرهنگ رجبلی در این خصوص از مردم خواست، در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir ارسال نمایند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط