۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۳
اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا استان کردستان :

نقش روحانیت در بصیرت افزایی کاربران فضای مجازی کلیدی است

رئیس مرکز اسلامی غرب کشور با قدردانی از تلاش مضاعف پلیس فتا در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های فضای مجازی گفت: فضای مجازی، مهم‌ترین ابزار دشمن در جنگ نرم و کم رنگ کردن عفت عمومی و اعتقادات مذهبی است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: حجت‌الاسلام‌والمسلمین "منتظری" در نشست تعاملی با رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان، با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی ایران با شناخت از ویژگی‌های دین اسلام، درصدد مقابله با این دین الهی با از بین بردن حیا و عفت و اعتقادات مذهبی و غلبه فرهنگ منحط غربی در جوامع اسلامی هستند و مهم‌ترین ابزار آنان در عصر حاضر، فضای مجازی است، گفت: افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی و سواد رسانه‌ای در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات و تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن نشوند چراکه این ابزار جنگ‌افزار دشمن در جنگ نرم است.
وی بیان داشت: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌ها نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید در اولویت برنامه‌های پیشگیرانه ادارات و نهادها قرار گیرد.
حجت‌الاسلام منتظری در ادامه افزود: امامان جماعت با آگاهی از فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی و بهره‌گیری از نظرات کارشناسان پلیس فتا می‌توانند گامی مؤثر در روشنگری جامعه و به طبع آن ارتقاء سواد رسانه‌ای جامعه داشته باشند.
سرهنگ "دانش پور" رئیس پلیس فتا استان نیز در این نشست، گفت: پلیس فتا در حوزه آسیب‌های فضای مجازی همواره برافزایش سطح آگاهی عمومی و ارتقاء کیفی سواد رسانه‌ای در استفاده از شبکه‌های اجتماعی تأکید دارد و این مؤثرترین اقدام در جهت پیشگیری از جرائم سایبری است.
وی اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی همچون رسانه‌های دیداری و شنیداری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح مدارس، مراکز آموزش عالی و مساجد می‌تواند در نهادینه شدن فرهنگ استفاده درست از فضای مجازی و پیشگیری از آسیب‌های آن نقش بسزایی داشته باشد و با توجه به تأثیرپذیری جامعه از روحانیت و ائمه جماعت، پلیس فتا آمادگی دارد با تولید محتواهای آموزشی و اعزام کارشناسان مجرب در حوزه سایبر، نسبت به آموزش و آگاه‌سازی جامعه روحانیون محلی و نمازگزاران مساجد سطح استان از طریق برگزاری کارگاه، نشست و یا برگزاری کلاس در مساجد اقدام نماید.
حجت‌الاسلام منتظری در پایان این دیدار گفت: با توجه به تنوع مذهبی در استان کردستان و تلاش معاندین و گروهک‌های ضد انقلاب جهت منحرف ساختن جوانان و ایجاد شبهات دینی در فضای مجازی و حقیقی نقش پیشگیرانه پلیس فتا و نفوذ روحانیت اهل تشیع و تسنن در جامعه دینی و فرهنگی استان می‌تواند در جهت آگاه‌سازی جامعه بسیار راهگشا و مؤثر باشد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط