رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-08 13:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 142141

پیشگیری از جرائم سایبری در حوزه بانکداری نیازمند تعامل و همکاری مناسب بانک هاست

اولین جشنواره باجه‌های بانکی روستایی پست بانک استان خراسان شمالی با حضور پلیس فتا، با هدف آشنایی با جرائم سایبری و افزایش سواد فضای مجازی برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرپرست پلیس فتا استان خراسان شمالی در اولین جشنواره باجه‌های بانکی روستایی پست بانک استان با اشاره به اقدامات مؤثر پلیس فتا در این خصوص گفت: بحث پیشگیری از جرایم فضای مجازی امری همگانی بوده و بانک‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در امر پیشگیری و آگاهسازی شهروندان و آموزش مسائل امنیتی بانکداری الکترونیک باید پیش قدم باشند.

سرگرد یوسف شاکری در ادامه گفت: با وجود تأکیدات و تعاملات فراوان بین بانک‌ها و پلیس فتا، بحث استفاده از پین پد می‌باشد که امیدواریم تمامی باجه‌های بانکی روستایی با آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از این ابزار مناسب را برای مراجعان خود فراهم نمایند و همچنین پایانه‌های فروش خود را در محل مناسب قرار دهند تا مشتریان شخصاً بتوانند رمز کارت را هنگام خرید وارد کنند.
وی با اشاره به روند روبه‌رشد جرائم فضای مجازی و کلاهبرداری‌های اینترنتی رمز موفقیت پیشگیری از اینگونه جرائم را افزایش سواد فضای مجازی و آگاهی مردم در خصوص بانکداری الکترونیک دانست.
در ادامه سرپرست پلیس فتا استان با بیان اینکه برخورد مناسب با مجرمان این حوزه انجام خواهد شد، گفت: فیشینگ، اسکیمر از جمله شگردهایی هستند که مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان استفاده می‌کنند.
این مقام مسئول در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir به عنوان بهترین مرجع آگاهی بخشی مردم در خصوص  سواد رسانه‌ای و آموزش‌های بانکداری الکترونیک می‌باشد و آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط