رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-08 18:09
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 142149

کلاهبرداری به بهانه استخدام در شرکت‌ها و مراکز دولتی

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: اخیراً افراد سودجو با درج و انتشار آگهی‌های تبلیغاتی با عنوان استخدام در شرکت‌ها و مراکز دولتی در سایت دیوار و شیپور و شبکه‌های اجتماعی، بعد از جلب نظر قربانیان مبالغی به عنوان هزینه ثبت نام از آن‌ها اخذ کرده و پاسخگوی تلفن همراه خودشان نمی‌شوند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم محمدعلی آدینه‌لو در تشریح این خبر بیان کرد: ازآنجایی‌که افراد زیادی در سطح جامعه جویای شغل هستند، از همین‌رو افراد سودجو با سوءاستفاده از این موضوع با درج آگهی‌های تبلیغاتی کاذب در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از عموم مردم می‌‌کنند.

این مسئول انتظامی گفت: اخیراً افراد سودجو با درج و انتشار آگهی‌های تبلیغاتی با عنوان استخدام در شرکت‌ها و مراکز دولتی در سایت دیوار و شیپور و شبکه‌های اجتماعی، بعد از جلب نظر قربانیان مبالغی به عنوان هزینه ثبت نام از آن‌ها اخذ کرده و پاسخگوی تلفن همراه خودشان نمی‌شوند.

آدینه‌لو تاکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند هرگونه گزینش در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی با شرایط و ضوابط خاص و بر اساس نیازمندی شغلی اداره مربوطه صورت می‌گیرد و اغلب این سازمان‌ها از طریق فراخوان‌های عمومی و یا آگهی در سایت‌های خبری معتبر، نشریات و ... اقدام به جذب نیروی کاری مورد نیاز خود می‌کنند و نیازی به واسطه و دلال برای پرداخت پول در راستای استخدام نیست.

وی در ادامه گفت: همشهریان و کاربران در صورت مواجهه با چنین تبلیغاتی قبل از واریز هرگونه وجه ضمن بررسی آدرس و مجوز شرکت استخدام کننده حتماً از صحت و سقم این مشاغل اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: از هموطنان درخواست می‌کنیم در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط