رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-10 09:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 142181

رسوایی دوست سابق در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و اذعان داشت: کاربران اینترنت از انتشار اطلاعات خصوصی و تصاویر خانوادگی در فضای مجازی خودداری کنند و توجه داشته باشند فضای مجازی محل مناسبی برای حفظ اطلاعات شخصی نیست.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی‌اش در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام، موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: طبق اظهارات شاکی، فردی یا افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن اقدام به ایجاد صفحه‌ای با تصاویر و مشخصات وی، مطالب زشت و زننده ای به شاکی نسبت داده‌اند که این امر باعث از بین رفتن آبروی او در بین آشنایان و دوستانش شده است.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه متهم از دوستان سابق شاکی بوده است، ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت خانم "س.ش"  شناسایی شد و در بازجویی‌های بعمل آمده، متهمه در ابتدا منکر بزه انتسابی شد ولی با روبه‌رو شدن با مستندات، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را انتقام جویی و تسویه حساب شخصی عنوان کرد.

وی ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی مشخص گردید متهم به واسطه رابطه دوستانه‌ای که با شاکی داشته، با دسترسی به اطلاعات اینستاگرام شاکیه و با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی‌اش اقدام به ایجاد صفحه‌ ای جعلی کرده است.

سرهنگ افتخاری خاطرنشان کرد: از ذخیره اطلاعات خصوصی و خانوادگی خود بر روی سیستم‌های متصل به اینترنت خودداری کنید و با انجام تنظیم‌های امنیتی گوشی‌های هوشمند، ایمنی آن‌ها را به بیشترین سطح ممکن برسانید تا افراد سودجو نتوانند وارد حریم خصوصی شما شوند.

این مقام مسئول ضمن هشدار به متخلفین سایبری، تصریح کرد که انتشار اطلاعات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم تلقی می‌شود و با عاملین آن برخوردی جدی صورت می‌گیرد.

سرهنگ افتخاری در پایان با بیان اینکه شهروندان می‌توانند قبل از خرید اینترنتی خود از کارشناسان پلیس فتا مشاوره بگیرند گفت: درصورت مشاهده موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir و شماره تلفن 07621825964 گزارش نمایید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط