۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۰:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۴
رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد:

مراقب کلاهبردارها در خصوص خرید و فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی باشید

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فارس در خصوص خرید و فروش هرگونه سوالات امتحانی در فضای مجازی هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ حبیب‌اله رجبلی در این خصوص توضیح داد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی و امتحانات پایان سال برای دانش‌آموزان و دانشجویان و حساسیت بالای خانواده‌ها در این خصوص بعضاً شاهد کلاهبرداری‌هایی با موضوع فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی هستیم.
این مسئول انتظامی گفت: بعضی از کلاهبرداران  با سوءاستفاده از این ایام اقدام به درج آگهی‌های دروغین، ایجاد وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های جعلی و با تبلیغات دروغین مبنی بر فروش سوالات امتحانی، لو رفتن سوالات امتحانی و ... اقدام به کلاهبرداری و دریافت مبالغی از شهروندان می‌کنند.
سرهنگ رجبلی در این خصوص ابتدا به دانش آموزان عزیز توصیه کرد: فریب آگهی‌های دروغین را نخورند و از خرید هرگونه سوالات امتحانی در سایت‌های اینترنتی خودداری نمایند و مطمئن باشند که اکثر این سایت‌ها با هدف فریب و به طمع انداختن افراد و در نتیجه کلاهبرداری از شهروندان ایجاد شده‌اند.
وی اضافه کرد: خانواده‌های محترم نیز باید همسو با دانش‌آموزان و فرزندان خود باشند و همواره در فضای مجازی از فرزندان خود مراقبت نمایند و آگاهی‌های لازم را در این خصوص به فرزندان خود دهند.
سرهنگ رجبلی در این خصوص از شهروندان خواست، در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ تماس حاصل نمایند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط