رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 142221

ضربه کلاهبرداری ایمیلی به کسب و کارهای مالی

ایمیل‌هایی که هکرها با عناوین  جعلی به آن متصل می شوند در حال افزایش است و صنعت مالی از این طریق در حال ضربه خوردن است.

 

بر اساس یک گزارش جدید از شرکت امنیتی سایبری Proofpoint ، ایمیل‌های جعلی  که خدمات مالی را هدف قرار داده‌اند، بیش از 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. حملات ایمیل از بیش از 100 سرویس مالی در سال‌های 2017 و 2018 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

WBHpZbWgtCT6diapdpf4RW-970-80.jpg

به نظر می‌رسد که هکرها از تاکتیک‌های فریب هویت چندگانه در تلاش‌های مخرب ایمیل خود استفاده می‌کنند. این‌ها از دامنه‌های دروغین، برای نشان دادن نام خود به دامنه‌های مورد نظر استفاده می‌کنند.

 

طبق گفته Proofpoint، جعل دامنه یک تاکتیک فریب هویت رایج است. هکرها از آن برای ارسال ایمیل‌های مخرب از دامنه مورد اعتماد خود قربانی استفاده می‌کنند.

email-scam.png

در سه ماهه آخر سال گذشته بیش از دو سوم (69 درصد) خدمات مالی قربانی مورد چنین حمله‌ای قرار گرفتند. از آنهایی که مورد حمله قرار گرفتند، بیش از نیمی (56 درصد) حداقل پنج نفر و بعضی اوقات بیشتر کارمندان به عنوان اهداف مورد نظر بوده اند.در 17 درصد از سازمان‌ها فقط یک نفر در همان سه ماهه مورد هدف قرار گرفت.

 

تقریبا تمام سازمان‌ها (97 درصد) دامنه خود را در برخی موارد در طی سال گذشته فریب خوردند.

01.jpg

کارمندان به طور کلی ضعیف‌ترین پیوند در موقعیت امنیتی سازمان هستند. به شرکت‌ها توصیه می‌کنیم که کارمندان خود را آموزش دهند تا بر روی لینک‌های مشکوک در ایمیل‌ها کلیک نکنند و در هنگام بازکردن پیوست‌ها بسیار مراقب باشند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط