رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

0:48
کد خبر: 142251

هکرها اطلاعات شخصی از صدها نفر از سیاستمداران آلمانی را در توییتر نابود می‌کنند

گروهی از هکرهای ناشناخته اطلاعات شخصی بسیار حساس بیش از 100 سیاستمدار آلمانی، از جمله صدراعظم آلمان آنجلا مرکل، نخست وزیر براندنبورگ دیترام وویدکه، همراه با هنرمندان آلمانی، روزنامه نگاران و دیگر افراد مشهور منتشر کرده است.

داده‌های نشت شده که در یک حساب کاربری توییتر به نام (@ _0rbit) منتشر شده و تاریخ قبل از اکتبر 2018 را شامل می‌شود، عبارتند از: شماره تلفن، آدرس ایمیل، چت خصوصی، صورتحساب، اطلاعات کارت اعتباری و عکس‌های پروفایل قربانیان می‌باشد.

با وجود اینکه هنوز مشخص نیست که چه کسی این هک جاسوسی را با چه انگیزه و چرا انجام داده است، به نظر می‌رسد که داده‌های نشت شده توسط هک کردن گوشی‌های هوشمند به صورت غیرمجاز جمع آوری شده است.

دفتر اطلاعات فدرال آلمان (BSI)، که در حال تحقیق در مورد حمله است، گفت که شبکه‌های دولتی تحت تاثیر این حادثه قرار نگرفته‌اند و هویت هکرها و انگیزه‌های آنها هنوز شناخته نشده است.

در میان قربانیان، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه هیکو ماس، و همچنین رابرت هابک، رهبر حزب سبز، به شدت تحت تأثیر حملات هکرها قرار گرفته‌اند و حتی ارتباطات دیجیتالی خود را با خانواده‌های خود قطع کرده‌اند.

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط