رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-16 08:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 142269

کمک به نیازمندان از طریق درگاه های موسسات معتبر

رئیس پلیس فتا تهران از ایجاد کانال های جعلی توسط سودجویان به بهانه کمک به نیازمندان خبر داد و از مردم خواست برای کمک به نیازمندان از طریق موسسات شناخته شده  و معتبر اقدام کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت در این رابطه بیان داشت:.در ماه مبارک رمضان برخی افراد سود جو با طراحی سایت هایی درقالب طرح کمک به ایتام و خیرین در شبکه های اجتماعی، اقدام به تشویق  کاربران به مشارکت در امورات خیریه و کمک به خانواده های کم بضاعت می‌کنند.

وی افزود: این افراد با سوء استفاده از نام موسسه های خیریه و کمک به خانواده های نیازمند و بی سرپرست، با معرفی خود بعنوان عضوی از موسسه خیریه ، از شهروندان تقاضای درخواست کمک مالی دارند. 

سرهنگ کاظمی گفت: از دیگر جرایم شایع، هدایت کاربران به صفحات جعلی بانک می باشد که مجرمان ابتدا در کانال و گروه های اجتماعی با تبلیغات اغوا کننده کاربران و افراد خیر را جهت واریز پول به درگاه های بانکی هدایت می‌کنند و پس از درج اطلاعات بانکی توسط آنان در این صفحه ، حسابشان را خالی می ‌کنند.

این مقام انتظامی در پایان به کاربران توصیه کرد: هیچ گاه به کانال ها وگروه هایی که درشبکه های اجتماعی جهت کمک مالی به موسسه های خیریه و مراکز نیازمند اقدام به تبلیغ و فعالیت دارند اعتماد  نکنند و فقط از طریق درگاه هایی که از طریق موسسه ها و مراکز معتبرمعرفی می‌شود جهت کمک به افراد بی بضاعت اقدام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط