۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۰:۴۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۵
رییس پلیس فتا بوشهر خبر داد :

کلاهبردارن سایبری در کمین دانش آموزان

رئیس پلیس فتا بوشهر ضمن بیان توصیه هایی به دانش‌آموزان در خصوص استفاده از اینترنت برای تهیه موارد آموزشی و نمونه سوالات امتحانی ، اظهار داشت : با اعمال و تعیین سقف برداشت توسط والدین و همکاری بانک صادر کننده کارت جهت فرزندان، میتوان از برداشت‌های غیرمجاز پیشگیری کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ مهدی قاسمی رییس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد: در ایام پایانی سال تحصیلی که امتحانات برگزار خواهد شد، برطبق سوابق سالیان قبل و به احتمال زیاد، دانش‌آموزان برای تهیه نمونه سوالات آزمون یا جزوه‌های کمک درسی و چکیده مباحث آموزشی به اینترنت و بعضی اوقات کانال‌های تلگرامی که برای فروش موارد خواسته شده تبلیغات گسترده‌ای انجام می‌دهند، مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد : مشاهده شده است با این ترفند از دانش‌آموزان کلاهبرداری شده است ، در این روش گرداننده و مدیر کانال، افراد را جهت پرداخت وجه به صفحات و درگاه‌های اینترنتی جعلی هدایت می کند و با این شگرد اطلاعات حساب آنها را کپی کرده و به اصطلاح فیشینگ انجام می دهد و در نهایت تمام موجودی حساب قربانیان را برداشت نموده و به سرقت می برند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کلاهبرداران اینترنتی از طریق شگرد فیشینگ یا جعل صفحه درگاه پرداخت بانکی و طراحی صفحه‌ای مشابه درگاه اصلی و با تغییر جزئی در آدرس آن اقدام به فریب کاربران می‌نمایند، بیان داشت : دانش آموزان در خریدهای آنلاین خود مراقب سایت‌ها و درگاه‌های پرداخت فیشینگ باشند و حتماً توجه داشته باشند که درگاه بانکی دارای پروتکل https بوده و به هنگام وارد کردن مشخصات حساب بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در ادامه به کاربران توصیه کرد: با اعمال و تعیین سقف برداشت توسط والدین و همکاری بانک صادر کننده کارت جهت فرزندان، میتوان از برداشت‌های غیرمجاز و سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب پیشگیری کرد.

سرهنگ مهدی قاسمی افزود: بهتر است والدین در کنار فرزندان ،هنگام خریدهای اینترنتی حضور داشته باشند و استفاده از کارت هدیه(Gift Card)یا کارت با سقف موجودی پایین برای انجام خریدهای اینترنتی فرزندان و معرفی سایتهای معتبر توسط والدین برای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی فرزندان مورد توجه قرار گیرد . 

شایان ذکر است، هموطنان می‌توانند آخرین و به روز‌ترین آموزش‌های لازم در راستای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتیww.cyberpolice.ir دریافت نمایند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا ، گزینه تماس با ما بخش مرکز فوریت‌های سایبری اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط