رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۳:۴۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۸
پلیس فتا کرمان:

اعتمادی که منجر به خالی کردن حساب شد

رئیس پلیس فتا استان کرمان ازشناسایی و دستگیری فردی که با جلب اعتماد، اقدام به برداشت ۷۰۰ میلیون ریال به صورت غیر مجاز کرده بود خبر داد و گفت: از مردم انتظار می‌رود از اتصال حساب‌هایی با گردش مالی بالا به کارت بانکی خود پرهیز کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به اداره پلیس که ادعا داشت مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال از حساب وی به صورت اینترنتی برداشت شده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات کارشناسان پلیس متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی طی عملیاتی توسط ماموران شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ یادگارنژاد ادامه داد: پس از دستگیری، متهم ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد اما با مشاهده ادله دیجیتال لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که شاکی برای انجام  یک مورد خرید، شماره کارت و رمز دوم خود را دراختیار او قرار داده است که بلافاصله آن را به خاطر سپرده، و پس از موقعیت مناسبی اقدام به برداشت از حساب وی کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از برداشت‌های غیر مجاز در پی همین اعتمادهای بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت و رمز بانکی به دیگران اتفاق می‌افتد، به شهروندان توصیه کرد: اطلاعات مهم خود را بر روی گوشی و یا سیستم هایی که به اینترنت متصل می‌شوند قرار ندهند زیرا که سارقان می‌توانند از این طریق به حساب بانکی آنان دسترسی داشته باشند. 

رئیس پلیس فتا استان کرمان در خاتمه خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان می‌باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط