رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-17 09:06
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 142301

سوء استفاده از احساسات کاربران راهی برای کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی با توجه به شروع ماه مبارک رمضان، از شهروندان خواست: برای کمک به ایتام و افراد بی بضاعت از طریق شرکت‌ها و مؤسسات معتبر در کشور که توسط رسانه‌های رسمی اعلام می شود ، اقدام کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص این خبر افزود: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم یکی از کلاهبرداری‌هایی که شاهد آن هستیم کلاهبرداری با ترفند کمک به ایتام و نیازمندان می‌باشد .در این روش کلاهبرداران با انتشار پیام‌، عکس و کلیپ‌هایی از زندگی ایتام و نیازمندان در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های ‌اجتماعی از حس انسان دوستانه کاربران سوء استفاده کرده و با جلب اعتماد آنان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی ادامه داد: در همین خصوص شاهد هستیم کمپین‌هایی در شبکه‌های ‌اجتماعی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ایجاد شده‌است؛ که از همین جا از همه کاربران تقاضا داریم  فریب این‌گونه کمپین‌ها را نخورند واز طریق شرکت‌ها و مؤسسات معتبر و شناخته شده در کشور، که از طریق رسانه های رسمی اعلام می‌شود اقدام کنند. 

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: در برخی موارد نیز مشاهده شده است که کلاهبرداران برای جمع‌آوری کمکها با هویت‌ جعلی اقدام به ارسال پیام‌های خصوصی به کاربران شبکه‌های ‌اجتماعی کرده تا از این طریق بتوانند کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به دست نیازمندان برسانند در حالی‌که این کمک‌ها به دست نیازمندان نمی‌رسد. 

این مقام انتظامی در خصوص کاربران عزیزی که قصد دارند برای پرداخت وجه ازطریق اینترنت استفاده کنند، گفت: مراقب باشند که در دام سایت‌های فیشینگ گرفتار نشوند.

سرهنگ محمدپور در پایان از شهروندان خواست : هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط