۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۰:۴۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۱
رئیس پلیس فتا هرمزگان :

مراقب تماس‌های تلفنی مشکوک در ماه مبارک رمضان باشید

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با اشاره به اینکه مراقب تماس‌های تلفنی مشکوک در ماه مبارک رمضان باشید ، گفت: در صورت برنده شدن جوایز مختلف نیازی نیست شهروندان برای گرفتن جایزه به عابر بانک مراجعه کنند یا اطلاعات حساب بانکی خود را پیامک کنند.

سرهنگ علی‌اصغر افتخاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا گفت: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان، کلاهبرداران و سودجویان تحت عناوین شرکت در مسابقه‌های قرآنی، کمک هزینه سفر به کربلای معلی و ... با ارسال پیامک و یا تماس تلفنی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: در این روش مجرمان با ترفندهای خاص اعتماد افراد را به خود جلب کرده و آنها را به پای دستگاه خودپرداز بانک‌ها کشانده و اقدام به خالی کردن حسابشان می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه شهروندان در مواجهه با اینگونه تماس‌ها به آنها توجه‌ای نکنند،گفت: هیچ شرکت، کارخانه، بانک، شخص و نهادی بدون دلیل به شما جایزه و هدیه‌ای نخواهد داد، چطور ممکن است شهروندان بدون خرید و... برنده جایزه شده باشند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: در صورت برنده شدن جوایز مختلف نیازی نیست شهروندان برای گرفتن جایزه خود به عابر بانک مراجعه کنند یا اطلاعات حساب بانکی خود را پیامک کنند.

وی با اشاره به اینکه ارائه شماره کارت یا شماره حساب برای واریز پول کافی است، ادامه داد:  ارائه اطلاعات کارت بانکی نظیر رمز اول و دوم، CVV2، تاریخ انقضاء و غیره به دیگران ضرورتی ندارد زیرا این اطلاعات مخصوص برداشت از حساب یا خرید اینترنتی است.

سرهنگ افتخاری در پایان گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و شماره تلفن ۰۷۶۲۱۸۲۵۹۶۴ با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط