رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:35
کد خبر: 142333

مرورگر کروم در اندروید به اپلیکیشن‌ها اجازه به روز رسانی می‌دهد

گوگل یک ویژگی جدید را به Chrome در اندروید اضافه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد به جای رفتن به Google play به طور مستقیم از مرورگر ارتقاء را انجام دهند. 

هنگامی که به روز‌رسانی برای کروم در دسترس قرار گرفت یک دکمه به روز‌رسانی برای کاربران نشان داده می‌شود.

1

به طور معمول، اگر بر روی دکمه Upgrade کلیک کنید، برنامه Google Play  باز خواهد شد  و شما می‌توانید روند ارتقا را ادامه دهید.

همانطور که اولین بار توسط Techdows.com مشخص شد، گوگل پرچم chrome://flags  را با نام " فعال کردن جریان به روز‌رسانی Google play" اضافه کرده است که در صورت فعال بودن جریان به روز رسانی بصورت مستقیم در مرورگر اتفاق می‌افتد.

3

وقتی این پرچم فعال شد اگر بر روی دکمه به روزرسانی Chrome کلیک کنید، مرورگر سریعا اندازه دانلود را نشان داده و از شما در مورد به روز رسانی سوال می‌پرسد.

4

اگر بر روی دکمه update کلیک کنید، مرورگر به روز رسانی را در پس زمینه انجام خواهد داد.  پس از دانلود، منوی کروم نشان می‌دهد که به روز رسانی تقریبا تمام شده است و سپس از شما خواسته می‌شود تا که مرورگر را مجددا راه اندازی کنید.

اگر بر روی دکمه restart کلیک کنید، مرورگر بسته شده  و به روز رسانی از طریق Google Play نصب خواهد شد.

6

پس از اتمام نصب، مرورگر به طور خودکار با نسخه به روز شده جدید راه‌اندازی می‌شود.

حرکت به سوی به روز رسانی خودکار

کروم برای دسکتاپ از یک به روزرسانی خودکار استفاده می‌کند که نسخه جدید را در پس زمینه دانلود کرده و سپس با راه‌اندازی مجدد نصب می‌شود. این به مرورگر اجازه می‌دهد تا همیشه از آخرین نسخه با آخرین به روز رسانی‌های امنیتی را استفاده کند.

با استفاده از این ویژگی جدید، گوگل می‌تواند به یک جریان به روزرسانی مشابه برای Chrome در Android حرکت کند که در آن به صورت خودکار یک نسخه جدید را در پس زمینه دانلود شده و پس از آماده شدن نصب می‌گردد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط