۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۳:۴۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۲
پلیس فتا خوزستان مطرح کرد:

کلاهبرداری تلفنی در ماه رمضان با ترفند تلاوت قرآن

رییس پلیس فتا خوزستان ضمن اشاره به افزایش کلاهبرداری تلفنی ایام ماه مبارک رمضان از عموم مردم خواست به هیچ‌وجه به این‌گونه تماس‌های تلفنی توجه نکنند.

سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار داشت: یکی از رایج ترین روش‌های کلاهبرداری در ماه مبارک رمضان، کلاهبرداری تلفنی با سوءاستفاده از عناوین رادیو معارف و رادیو قرآن می‌باشد. در این شیوه کلاهبردار با شهروندان تماس می‌گیرد و با عنوان اینکه از رادیو معارف تماس گرفته است، از افراد می‌خواهد که آیه‌ای تلاوت کنند سپس با عنوان اینکه شما با تلاوت صحیح این آیه، برنده جایزه شده‌اید، سعی در باورپذیر شدن این کلاهبرداری دارند.
وی افزود: کلاهبرداران، با ترفندها و شگرهای مختلف، شهروندان را به پای دستگاه خودپرداز می‌کشانند و با شیوه‌ای خاص کاری می‌کنند که اشخاص مبالغ را از کارت خود به حساب آن ‌ها منتقل کنند.
سرهنگ خسرویی بیان کرد: شهروندان با ادعای اینکه از رادیو یا صدا و سیما تماس گرفته شده، به گفته‌های مجرمان اعتماد نکنند، زیرا اگر شهروندان در سازمان معتبری برنده جایزه شوند، اسامی  برندگان در سایت‌های رسمی آن سازمان درج می‌شود.

رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان در پایان از عموم مردم خواست: برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به پلیس اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط