رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-19 11:08
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 142352

اعتماد کردن به دوست باعث خالی شدن حساب شد

سرپرست پلیس فتا خراسان شمالی از دستگیری فردی که پس از سرقت کارت‌ بانکی یکی از همکارانش ، مبالغی از حساب وی برداشت کرده بود ، خبر داد و گفت : اعتماد بی جا در خصوص اطلاعات بانکی به افراد و حتی دوستان، ممکن است خسارتهای جبران ناپذیری به وجود آورد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در تشریح این خبر گفت: شهروندی با در دست داشتن مرجوعه قضایی در محل پلیس فتا حضور یافت و مدعی شد که از حسابش مبلغی به‌ صورت غیرمجاز برداشت‌ شده است  که در این خصوص، موضوع به‌صورت ویژه در دستورکاراین پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکیه و با بررسی اقدامات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم پس از سرقت کارت و رمز آن، از طریق پایانه‌های فروشگاهی اقدام به خالی کردن حساب کرده است که با تکمیل اقدامات سایبری، متهم شناسایی و دستگیرشد وسپس به مراجع قضایی انتقال داده شد.

سرگرد شاکری با اشاره به اینکه اعتماد بی جا در خصوص اطلاعات بانکی به افراد و حتی دوستان، ممکن است خسارتهای جبران ناپذیری برای افراد به وجود آورد، تأکید کرد: امروزه رمزها همان‌گونه که بسیار ساده قابل‌ استفاده می‌باشند ، می‌توانند خطرناک و مشکل‌ساز شوند به‌ گونه‌ای که تنها  با افشا شدن یک رمز موجودی حساب فردی به‌ طور کامل برداشت می‌شود .

وی بابیان اینکه فعال نمودن سامانه پیامکی مربوط به‌حساب بانکی یکی از راه‌های اطلاع از تراکنش‌های حساب بانکی است ، گفت: همیشه این  سامانه را فعال کنید تا بتوانید اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهید.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در خاتمه از هم‌وطنان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط