رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-02-21 08:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 142363

عکس های شخصی اینستاگرام و دردسر آفرینی برای صاحبش

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی كه با برداشتن عكس‌های يكی از شهروندان از صفحه اینستاگرامی شخصی او و انتشار آن در فضای مجازی باعث آبروريزی وی شده بود، توسط پليس فتا استان خبر داد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس عکس‌های او را از صفحه اینستاگرامش برداشته و در فضای شبکه اجتماعی اینستاگرام به همراه مطالب کذب و توهین آمیز منتشر نموده،  بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با بدست آوردن سرنخ‌هایی از عامل انتشار آن تصاویر در فضای مجازی و انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم که از دوستان قدیمی شاکی می‌باشد به هویت "زیبا.م" شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی افزود: متهم در اظهارات خود به دسترسی به تصاویر شاکی از طریق داشتن صفحه اینستاگرام شخصی اواعتراف کرد و انگیزه خود را حسادت و اختلاف شدید با شاکی عنوان داشت.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان تصریح کرد: یکی از جرائمی که آثار جبران ناپذیری می‌تواند بر طریفین پرونده داشته باشد هتک حیثیت و انتشار تصاویر شخصی و خصوصی دیگران در فضای مجازی می‌باشد و این تصاویر با اشتباه خود کاربربدست افراد شیاد می‌افتد .

وی یکی از اشتباهات رایج کاربران را قرار دادن آعکس های شخصی شان در پروفایل‌ها و صفحات اینستاگرامی شخصی عنوان کرد و خاطر نشان کرد : دوستان و نزدیکان که  به این عکس ها دسترسی دارند ممکن است با کوچکترین اختلافی با دوست خود آن را به همراه مطالب کذب و توهین آمیز در فضای مجازی منتشر کنند. لذا در صورتی که خودمان از اطلاعات شخصی خود به خوبی محافظت کنیم و آن را به اشتراک نگذاشته و یا در دسترس دیگران قرار ندهیم قطعاً شاهد این جرائم که درصد نسبتا بالایی از پرونده‌های پلیس فتا می‌باشد نخواهیم بود.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط