۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۱:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۵
فوس بایتس نوشت:

حملات فیشینگ بیشترین تاثیر را بر روی حساب‌های مایکروسافت، Netflix و paypal دارند

حملات فیشینگ در رویکرد خود در حال تکامل هستند. براساس آخرین گزارش Vade Secure، نتیجه‌گیری می‌شود که شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری مانند مایکروسافت، Netflix و paypal برای انجام حملات فیشینگ توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

حملات فیشینگ در سال ۲۰۱۸ با استفاده از مهندسی اجتماعی انجام شده است. مراحل قبلی مربوط به حملات فیشینگ نیز باقی می‌ماند. 

Phishing-Attacks-Microsoft_0.jpg
گرچه تعداد حملات فیشینگ به حساب‌های مایکروسافت ۴.۵% کاهش یافته است، ولی هنوز در بالای لیست باقی مانده است. هکرها از محبوبیت زیاد حساب‌های مایکروسافت آفیس ۳۶۵ برای ارسال ایمیل‌های فیشینگ به کاربران استفاده می‌کنند.

ایمیل معمولا تحت عنوان "Email termination Notice" است. محتوای ایمیل به کاربر اطلاع می‌دهد  که آخرین پرداخت آن‌ها رد شده یا حساب کاربری آن‌ها غیر‌فعال شده است. همچنین ایمیل می‌گوید که یک خطا بوده که با یک ورود حل می‌شود. زمانیکه کاربران وارد حساب کاربری خود می‌شوند، هکرها آن را به سرقت می‌برند.

در مورد ایمیل‌های فیشینگ که حساب کاربری Netflix را جعل کرده‌اند، چندین لینک قانونی شرکت در ایمیل وجود داشت. و تنها یک لینک مخرب وجود داشت. در سال ۲۰۱۸ حملات فیشینگ با استفاده از حساب Netflix 11.9% افزایش داشت.

PayPal با تقریبا ۲۵۰ میلیون کاربر ثبت شده، افزایش ۸۸ درصدی پیوندهای فیشینگ توسط هکرها را مشاهده کرد.

چگونه ایمن بمانید

بزرگترین مشکل این حملات، استفاده آن‌ها از تاکتیک‌های مهندسی اجتماعی است. هکرها خدمات شخصی را جعل می‌کنند که پول، کار و ... را اداره می‌کنند.

بهترین راه برای جلوگیری از حمله فیشینگ این است که هرگز اطلاعات بیش از حد در رسانه‌های اجتماعی یا در هر وب سایت دیگری را منتشر نکنید.

در صورت مواجهه با یک ایمیل به عنوان "account termination" یا "payment declined" همیشه با خدمات پشتیبانی مشتری تماس گرفته و صحت آن را بررسی کنید.

کاربران و شرکت‌های پیشرفته همچنین می‌توانند از راه‌حل‌های محافظت از ایمیل برای فیلتر کردن ایمیل‌های فیشینگ استفاده کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط