رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۱:۵۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۵۲
در زاهدان اتفاق افتاد:

کلاهبرداری از دختردایی با رمز دوم بانکی

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از دستگیری عامل برداشت غیر مجازاینترنتی از حساب بانکی شهروند زاهدانی خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ  اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

پایگاه اطلاع‌‌ رسانی پلیس فتا‌‌: سرهنگ علی سرحدی رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان درتشریح این خبر گفت: با مراجعه خانمی به اداره پلیس مبنی بر برداشت غیرمجاز ۱۵ میلیون ریال از حساب بانکی اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان تصریح کرد:متهم که دخترعمه شاکیه تشخیص داده شد، درابتدا منکر انجام هر گونه عمل مجرمانه‌ ای شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات با پذیرش بزه انتسابی خود، اعتراف کرد وعنوان داشت : اطلاعات کارت بانکی را در زمانی که برای ثبت نام دانشگاه همراه با دختردایی اش به کافی نت مراجعه کرده بودند، یادداشت کرده است و در فرصتی مناسب با خرید های اینترنتی حساب وی را خالی کرده است.

سرهنگ سرحدی در پایان به شهروندان توصیه کرد: از قرار دادن رمز، در کنار کارت های بانکی جدا خودداری کنند و با فعال نمودن سامانه پیامک حساب بانکی خود در لحظه از هرگونه تراکنش حسابشان اطلاع یابند و در صورت مشاهده تراکنش غیر مجاز حساب بانکی‌شان،  موضوع را از طریق بانک مربوطه پیگیری نمایند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط