رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 142409

درگاه های تایید شده توسط شرکت شاپرک جهت خریدهای اینترنتی

رئیس پلیس فتا یزد درگاه های معتبر و تایید شده از سوی شرکت شاپرک را که تنها 13 مورد می باشد، برشمرد و گفت :  کاربران از طریق درگاه های اصلی بانک که از طرف شرکت شاپرک معرفی شده اند خرید های خود را انجام دهند و اطلاعات بانکی خود را وارد کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبر گفت: فیشینگ راهی است که تبهکاران اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند و بایستی کاربران در خریدهای اینترنتی خود دقت لازم را داشته باشند و از طریق درگاه های اصلی بانک که از طرف شرکت شاپرک معرفی شده اند خریداری و اطلاعات بانکی خود را وارد کنند.

وی گفت: کلاهبرداران با صفحات جعلی که دارای نماد https می باشد و از طرفی حروف تصویر درگاه بانکی تعبیه شده از ناحیه آنها نیز تغییر پیدا میکند اقدام به سوء استفاده از اطلاعات بانکی عموم مردم می کنند.

این مقام انتظامی افزود: کلاهبرداران به بهانه فروش سوالات امتحانی با توجه به ایام امتحانات، فروش سی دی مشاوره و تربیت کودک و ... از اعتماد کاربران سوء استفاده نموده و اقدام به کلاهبرداری از آنها می کنند که باید برای خرید از سایت های معتبر اقدام کنند.

سرهنگ ابوطالبی در راستای ارتقاء سطح سواد رسانه ای کاربران درگاه های معتبر و تایید شده از سوی شرکت شاپرک را که تنها 13 مورد می باشد به شرح ذیل عنوان کرد : 

-  آسان پرداخت پرشین  https:‎//asan.shaparak.ir
-  پرداخت ملت  https:‎//bpm.shaparak.ir
- تجارت الکترونیک پارسیان  https:‎//pec.shaparak.ir
- تجارت الکترونیک پارسیان  https:‎//pecco.shaparak.ir
-  پرداخت الکترونیک سامان  https:‎//sep.shaparak.ir
- پرداخت الکترونیک پاسارگاد https:‎//pep.shaparak.ir
- پرداخت نوین آرین  https:‎//pna.shaparak.ir
- پرداخت الکترونیک سداد  https:‎//sadad.shaparak.ir
-  کارت اعتباری ایران کیش  https:‎//ikc.shaparak.ir
- فن آوا کارت  https:‎//fcp.shaparak.ir
- مبنا کارت آریا  https:‎//mabna.shaparak.ir
- الکترونیک کارت دماوند  https:‎//ecd.shaparak.ir
- سایان کارت  https:‎//sayan.shaparak.ir

رییس پلیس فتا استان یزد در پایان گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط