رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:01
کد خبر: 142414

فعال کردن رمزهای یک بار مصرف کارت‌های بانکی

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان اظهار داشت : با راه اندازی رمزهای یک مصرف توسط بانک‌ها، کلاهبرداران نمی‌توانند از طریق درگاه‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت ببرند.

سرهنگ علی‌اصغر افتخاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا گفت: رمز یک بار مصرف درست نقطه مقابل رمز‌های ثابت قرار دارد و فقط برای یک بار استفاده تعبیه شده و روشی ساده و موثر برای مقابله با سواستفاده‌های اینترنتی محسوب می‌شود.

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه افراد بایستی در نگهداری اطلاعات حساس خود دقت لازم را به خرج دهند، گفت: ممکن است کلاهبرداران شگردهای جدیدی را برای خالی کردن حساب افراد استفاده کنند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند برای فعال سازی رمز یک بار مصرف از روش‌هایی که بانک‌ها ارائه می‌کنند استفاده کرده و به مطالبی که در این خصوص در فضای مجازی منتشر می‌شود توجه نکنید.

وی با اشاره به اینکه نرم افزارهای فعال سازی رمز پویا را از سایت یا شعبات بانک دریافت نمایید، تأکید کرد: درصورتی که افراد مشکوکی با شهروندان تماس گرفت و از آنها اطلاعات هویتی و حساب بانکیشان را درخواست نمود به هیچ عنوان این اطلاعات را در اختیار آنها قرار ندهند.

سرهنگ افتخاری در پایان گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و شماره تلفن 07621825964 با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط