رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:35
کد خبر: 142437

کلاهبرداری اینترنتی به شیوه فروش اجناس دست‌ دوم

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند از کشف پرونده کلاهبرداری در فضای مجازی به شیوه فروش اجناس دست‌ دوم در سایت دیوار خبر داد .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ شااحمد ساکی فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه به قصد خرید ماشین کمپرسی به سایت دیوار مراجعه و مبلغ هجده میلیون ریال بعنوان بیعانه به حساب فرد کلاهبردار واریز کرده ، ولیکن پس از مدتی متوجه می‌شود که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ "ساکی" افزود: با توجه به بصرفه بودن و سهولت خرید اجناس دست دوم، شاکی درصدد خرید ماشین کمپرسی از طریق دیوار به جست‌وجو پرداخته و پس از مشاهده آگهی مربوطه و صحبت با فروشنده از طریق تماس تلفنی، مبلغ 18 میلیون ریال را بعنوان بیعانه پرداخت می کند. 

این مقام مسئول ادامه داد : شاکی پس از پرداخت پول برای تحویل ماشین خریداری شده هرچه تماس می‌گیرد فرد کلاهبردار پاسخگو نبوده و گوشی خود را خاموش می کند که وی متوجه می‌شود از وی کلاهبرداری صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند افزود : کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات لازم در فضای سایبر متهم را که فردی حدوداً 30 ساله بود ، شناسایی کردند .

وی توصیه کرد: خریدار در صورت امکان، هنگام خرید کالا رسید کتبی معتبر از فرد دریافت کند و بهتر است در اماکن شلوغ و امن همچون نزدیک پایگاه‌های پلیس، شعب بانک‌ها و غیره قرار ملاقات بگذارند. 

سرهنگ شاکی خاطر نشان کرد: برخی افراد سودجو با درج آگهی دروغین در سایت‌های شیپور و دیوار اقدام به کلاهبرداری با دریافت ودیعه جهت رزرو کالا را می‌ کند ،سپس علاوه براینکه هیچگونه کالایی ردوبدل نمی‌شود فرد کلاهبردار نیز پاسخگو تماس‌های خود نمی‌باشد که در این خصوص لازم است کاربران به‌راحتی به تبلیغات فریبانه افراد اعتماد نکرده و مراقبت‌‌های لازم را در نظر بگیرند.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند یادآور شد: پلیس‌فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن‌را از طریق سایت پلیس‌فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط