رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

2:10
کد خبر: 142447

عامل فروش برنامه‌های غیرمجاز تلگرامی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا مازندران اظهار داشت : فردی که با راه‌اندازي کانال و گروه تلگرامي، اقدام به ساخت و فروش درگاه‌هاي بانکي فيشينگ، برداشت از حساب افراد و پولشوئي می‌ کرد ، شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش تحویل مراجع قضایی شد . 

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن محمد نژاد رئیس پلیس فتا مازندران با بیان اینکه رصد و پایش فضای‌ مجازی یکی از اصلی‌ترین وظایف این پلیس تعریف شده‌است، اظهارکرد: در راستای رصد و پایش مستمر کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی، مشخص شد که شخص یا اشخاصی با راه‌اندازی کانال و گروه تلگرامی، اقدام به ساخت و فروش درگاه‌های بانکی فیشینگ و برداشت از حساب افراد و پولشوئی می‌ کند .

این مقام انتظامی افزود:حسب دستور مقام قضایی رسیدگی به این پرونده جهت شناسایی مجرمان، در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت و طی تحقیقات به‌عمل آمده مشخص‌ شد متهمان با مراجعه به  صرافی‌های آنلاین، اقدام به تبدیل مبالغ سرقتی به ریال و انتقال آن به کارت‌های جعلی نموده و سپس اقدام به برداشت از حساب طعمه های خود می‌کردند؛ در نهایت با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت‌ گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم اصلی این پرونده که اهل و ساکن یکی از شهرهای اطراف فردیس بود، شناسایی‌ شد.

سرهنگ محمدنژاد گفت: با هماهنگی مرجع قضائی، ماموران این پلیس با اخذ نیابت قضائی ضمن مراجعه به محل سکونت متهم ، طی  یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند و در بازرسی از محل سکونتش کلیه تجهیزات مورد استفاده در جرم و نیز سیمکارت‌های در اختیارش کشف و ضبط شد و سپس متهم جهت ادامه تحقیقات به پلیس فتا منتقل شد . 

رئیس پلیس فتا مازندران ادامه داد : در بازجویی به‌عمل آمده از متهم، وی ضمن اقرار به بزه انتسابی گفت که با راه‌اندازی  کانال و گروه تلگرامی اقدام به ارائه آموزش، ساخت و فروش درگاه‌های بانکی فیشینگ، مدارک احراز هویت جهت استفاده در صرافی‌های آنلاین و پولشوئی می‌ کرد .

این مقام مسئول اظهار داشت : متهم در ادامه اعترافاتش بیان داشت مبالغی که از این راه کسب کرده بود را اغلب به‌صورت بیتکوین دریافت کرده و یا با مراجعه به صرافی‌های آنلاین و ارائه مدارک هویتی جعلی، اقدام به تبدیل وجوه می‌ کرد که سرانجام با تکمیل تحقیقات،متهم جهت سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد . 

سرهنگ محمدنژاد در هشدار به متخلفان فضای مجازی که با این اندیشه خام که مجرم در این فضا قابل شناسایی و دستگیری نیست، قاطعانه اخطار داد: افراد خاطی در این زمینه شناسایی و دستگیر و در صورت مشاهده تخطی در این گونه موارد برخورد جدی با آنها خواهد شد.

رئیس پلیس فتا مازندران در خاتمه گفت: کاربران مراقب باشند تا فریب افرادی که در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش محصولات و نرم‌افزارهای غیرمجاز می‌کنند را نخورند و به هر برنامه‌ای که در این فضا تبلیغ می‌شود نیز اعتماد نکنند، زیرا افراد سودجو با فروش این نرم‌افزارهای جعلی در صدد کلاهبرداری از مردم هستند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط