رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۰۹:۲۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۰
پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

فیشینگ بانکی با طراحی ربات صیغه‌یاب

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی مجرمان اینترنتی که از طریق ربات‌های صیغه یاب در تلگرام، کاربران را به درگاه‌های جعلی هدایت می‌کردند، خبر داد و از شهروندان خواست درهنگام خرید اینترنتی از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک خریدکنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردى به اداره پلیس که اظهار داشت از حساب بانکی‌اش برداشت غیرمجاز صورت گرفته است، بررسى این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی و انجام اقدامات و شگردهای خاص پلیسی، در نهایت متهمان شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی دستگیر شدند.

این مسئول انتظامی عنوان داشت: متهمان در ابتدا منکر بزه انتسابی شدند ولیکن در مواجهه با مستندات جمع‌آوری‌شده، لب به اعتراف گشودند و گفتند: از طریق تبلیغات در کانال‌های تلگرام و استفاده از ربات‌های تلگرامی با عنوان صیغه یاب، کاربران به صفحات درگاه‌های جعلی هدایت می‌شدند و با کلاهبرداری به روش فیشینگ، اقدام به اخذ مشخصات کارت ‌بانکی و خالی کردن حساب آن‌ها در  فرصت مناسب می‌کردند.

سرگرد شهبازی پور با تأکید بر هوشیاری هموطنان، چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی تصریح کرد: با مطالعه و یادگیری در مورد نحوه پرداخت الکترونیکی در فضای مجازی و آشنایی با چگونگی تشخیص صفحات جعلی در دام کلاهبردان نیافتند و در هنگام ثبت سفارشات اینترنتی از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند و با بررسی پروتکل (https) از صحت سایت‌ها مطمئن شوند.

سرگرد شهبازی پور در پایان گفت: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط