۱۳۹۸-۰۲-۲۶ ۱۱:۴۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۷
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر :

انتشار اکاذیب در فضای مجازی جرم است

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و دستگیری عامل انتشار مطالب کذب در شبکه‌ اجتماعی تلگرام خبر داد و تصریح کرد : انتشار اکاذیب در فضای مجازی جرم است و طبق قانون با آن برخورد می شود .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌داود علی بخشی  فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اعلام این خبر گفت: نماینده حقوقی یک از بانک‌ها با دردست داشتن شکوائیه ضمن مراجعه به این پلیس دراظهاراتش بیان کرد در شبکه اجتماعی تلگرام و در یک گروه‌ تلگرامی، شخصی اقدام به انتشار مطالب کذب علیه فعالیت بانک کرده است. لذا از کارشناسان این پلیس تقاضای رسیدگی به موضوع را داشت .

وی افزود: در خصوص این پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان  پلیس قرار گرفت و برابر مستندات اخذ شده از شاکی با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در شبکه اجتماعی مذکور، در نهایت متهم در مدت زمان کوتاهی مورد شناسایی قرار گرفت و در ادامه با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در تحقیقات مقدماتی هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌ کرد که پس از مواجهه با دلایل، مدارک و مستندات موجود در پرونده، در نهایت به جرم خود معترف شد و بیان داشت  به دلیل انتقام جویی اقدام به انتشار مطالب کذب در فضای مجازی کرده است.

سرهنگ داود علیبخشی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد، به کاربران توصیه کرد:هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به جزای نقدی و یا حبس محکوم می‌شود.

سرهنگ علی‌بخشی درپایان گفت: همچنین کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریتهای سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط