رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۲

حملات DDoS بسیار بزرگ ۹۶۷ درصد افزایش یافته اند

بر اساس گزارش مركز امنيتى Neustar، حملات انكار سرويس توزيع شده يا DDoS به لحاظ مقیاس و فرکانس افزایش چشمگیری داشته است زیرا بهره برداری چندبرداری هکرها برای سردرگم نمودن تیم‌های امنیتی به نوعی هنجار تبدیل شده و در حال آسيب رساندن به كسب و كارها مى‌باشد.

بر اساس این گزارش، حملات با سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه و بیشتر در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ در حدود ۹۶۷ درصد افزایش داشته است بطوریکه بزرگترین حمله ارزیابی شده در سال جارى ۷۰% بزرگ‌تر از بزرگترین حمله  در سال ۲۰۱۸ بوده است.

در حالیکه عظیم‌ترین حملات DDoS حداکثر رشد را تجربه نمودند، حملات کوچکتر نیز براساس گزارشات واصله رشدی نمایی را نشان می‌دهند و نسبت به سال گذشته حملات کم تر از ۵ گیکابیت رشدی ۲۵۷ درصدی داشته‌اند.

نتایج این گزارش نشان مى‌دهد، حملات امسال از پروتکل‌ها و پورت‌های بسیاری برای شناسایی و بهره‌برداری از نقاط آسیب‌پذیر بهره گرفته و در طی حمله تغییر شکل می‌دهند. بیش از سه چهارم (۷۷ درصد) حملات در سال ۲۰۱۹ دو یا چند بردار را هدف قرار داده و ۵۰% حملات سه یا چهار بردار هدف داشته‌اند.

fcc-ddos-attacks_0.jpg

طبق این گزارش، شبکه‌های فرعی هدف و بلوک‌های مسیریابی درون دامنه (CIDR) برای کاهش یا توقف ترافیک شبکه یکی از مخرب ترین تهدیدات DDoS بودند. هرچند برای جلوگیری از چنین حملاتی ابزارهای متعددی وجود دارد، اما هیچ یک نمی‌توانند جایگزین برخورداری از متخصصان امنیت سایبری کارآزموده باشند.

به اعتقاد رودنی جف معاون ارشد شرکت امنیتى Neustar: امروزه تکنولوژی‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی ما را قادر می‌سازد الگوها و ترافیک غیرعادی را شناسایی کنیم، سیستم‌های داده را همسو کرده و آنالیزهای رفتاری متعددی را بر روی کاربران و سازمان‌ها انجام دهیم. اما هیچ یک از این سیستم‌ها بدون متخصصانی که از طرز کار این سیستم‌ها آگاهند، داده‌ها را تفسیر می‌کنند، به وجود مشکلات پی‌برده و موقعیت آن‌ها را شناسایی می‌کنند و متعاقبا به حذف معضلات موجود می‌پردازند ، عملی و کاربردی نیست.  

 

مترجم: حمید قربانى

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط