۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۰:۱۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۴۷
پلیس فتا استان هرمزگان :

کلاهبرداری اینترنتی با پیامک جعلی قطع یارانه

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان درخصوص کلاهبرداری با عنوان قطع یارانه‌ها هشدار داد و گفت: شهروندان برای بررسی یارانه خود از طریق سایت های رسمی اقدام کنند.

سرهنگ علی اصغر افتخاری رئیس پلیس فتا هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: مهمترین شگرد مجرمان سایبری استفاده از سایت‌های جعلی فیشینگ است که با دسترسی به اطلاعات بانکی، اقدام به خالی کردن حساب بانکی‌ می کنند .

وی با بیان اینکه شهروندان درصورت مشاهده اینگونه پیامک‌ها به آن توجهی نکنند، ادامه داد: کلاهبرداران با این ترفند شهروندان را به سایت های جعلی هدایت کرده و اطلاعات هویتی و بانکی آنها را به سرقت می‌برند.

رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرد: برای پرداخت پول از طریق درگاه‌های بانکی بایستی به نکاتی از جمله پیشوند https  توجه داشت تا دچار صفحات جعلی بانکی نشوید.

سرهنگ افتخاری با توصیه به عموم مردم مبنی براینکه بعد از خریدهای اینترنتی به خصوص در مواردی که تراکنش ناموفق باشد رمزهای بانکی خود را تغییر دهند،اظهار داشت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیwww.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران  می‌توانند از طریق شماره تلفن ۰۷۶۲۱۸۲۵۹۶۴ با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط