رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

0:56
کد خبر: 142585

اعتماد بیجا به دوستان ممنوع

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی یک مورد پرونده کلاهبرداری با شیوه خالی کردن حساب خبر داد و گفت : به دوستان اعتماد بیجا نکنید . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس از طریق فضای مجازی اقدام به برداشت غیر مجاز از حسابش کرده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم که از دوستان نزدیک شاکی بود مورد شناسایی قرارگرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی بیان داشت: متهم در مواجه با مدارک و مستندات موجود به جرمش اعتراف کرد و انگیزه خود را وسوسه شدن به علت داشتن اطلاعات بانکی شاکی عنوان کرد.

این مقام انتظامی ضمن توصیه به شهروندان مبنی بردر اختیار قرار ندادن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران، گفت: رمزهای بانکی همانگونه که بسیار ساده قابل استفاده می‌باشند می‌توانند خطرناک و مشکل ساز شوند به گونه‌ای که تنها با افشا شدن یک رمز موجودی حساب  به طور کامل برداشت می‌شود.

رئیس پلیس فتا اصفهان در پایان از کاربران فضای مجازی خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط