رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۱۰:۵۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۹
با هدف ناکام کردن مجرمان انجام شد :

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آسیب‌های فضای مجازی در فارس

رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرائم سایبری، اظهار داشت: رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران می‌تواند مجرمان  سایبری را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حبیب اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس در راستای آشنایی کاربران با آسیب و تهدیدات فضای مجازی با حضور درجمع دانشجویان رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز گفت: دانشجویان قبل از استفاده از فضای مجازی، باید سواد اینترنتی خود را افزایش دهند وهوشمندانه از این فضا استفاده کنند. اگر از این فضا به طور صحیح استفاده نشود، می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی‌داشته باشد.

سرهنگ رجبلی گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، جوانان و نوجوانان را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شوند.

این مقام انتظامی گفت: سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی، اعتماد بی‌جا،‌ عدم آگاهی و رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران هنگام استفاده از اینترنت می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

وی در ادامه گفت: یکی از شایع ترین کلاهبرداری‌های فضای مجازی ، تحت عنوان "اسکیم"یا " اسکیمینگ" می باشد که در این روش مجرمین با استفاده از دستگاهی تحت عنوان اسکیم اقدام به کپی کردن  کارت‌های بانکی شهروندان که در نهایت کلاهبرداری و برداشت از حساب طعمه های خود می کنند .

سرهنگ رجبلی در پایان کارگاه آموزشی دانشجویان را با انواع این دستگاه آشنا و راه‌های پیشگیری از این روش کلاهبرداری را برای دانشجویان تشریح کرد.

رئیس پلیس فتا فارس در پایان با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از دانشجویان  عزیز درخواست می‌نماید در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۷۸۰۱-۰۷۱ گزارش کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط