۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۰۹:۰۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹
هشدار :

اعتماد بی‌جا دردسر ساز شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه نباید به دیگران اعتماد بی‌جا کرد، گفت: در این راستا فردی که اقدام به کلاهبرداری از همکلاسی خود کرده بود شناسایی شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کاراگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌ غربی در تشریح این خبر اظهار داشت : در پی مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی بصورت اینترنتی برداشت شده است، موضوع در اسرع وقت تحت رسیدگی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های بعمل آمده در روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که فرد مورد نظر، همکلاسی پسرشاکی می‌باشد.

سرهنگ نصرتی گفت: ضمن شناسایی متهم مشخص گردید که پسر شاکی کارت بانکی پدر خود را جهت خرید شارژ در اختیار همکلاسی خود قرار داده سپس فرد مورد نظر از اعتماد وی سوء استفاده کرده و مشخصات کارت بانکی را بدست می آورد.

این مقام مسئول ادامه داد: متهم پس از بدست آوردن اطلاعات کارت بانکی در چندین مرحله اقدام به خرید اینترنتی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه اعتماد بی‌جا به دیگران همواره یکی از مسائلی است که موجب مشکلاتی برای افراد می شود ، گفت: هرگز به دیگران چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی اعتماد بی‌جا نکنید و اطلاعات شخصی و خصوصی خود، اعم از اطلاعات حساب‌های بانکی و ... را در اختیار آنان قرار ندهید.

وی با اشاره به اینکه برداشت در چندین مرحله صورت گرفته است، گفت: در صورت فعال بودن سامانه پیامکی، شاکی در اولین برداشت از آن مطلع شده و می‌توانست اقدامات لازم جهت پیشگیری از برداشت‌های بعدی را انجام دهد.

سرهنگ نصرتی در پایان ضمن معرفی سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق همین سایت به پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط