رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:46
کد خبر: 142620

انهدام باند "اسکیمینگ" با بیش از یک میلیارد ریال کلاهبرداری

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از دستگیری اعضای باند کپی کارت‌های بانکی که در قالب فروشنده سیار میوه به صورت سیار اقدام به کلاهبرداری از حساب شهروندان کرده بودند ، خبر داد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ کردلو جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده‌های متعدد به پلیس فتا زنجان مبنی بر برداشت غیرمجاز از کارت‌های بانکی و تخلیه حساب مالباختگان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا استان زنجان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از دریافت اظهارات شاکیان مشخص شد تمامی شکات در طی چند ماهه گذشته اقدام به خرید میوه از فروشنده سیار میوه نموده‌اند لذا با اقدامات فنی و پلیسی و اطلاعاتی انجام شده دو نفر از متهمان به هویت‌های  معلوم در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی و کسب نیابت قضایی متهمان به همراه تجهیزات و ادله‌های مورد استفاده در جرم  توقیف و به پلیس فتا زنجان انتقال داده شدند.

این مقام انتظامی گفت: اعضای این باند در نقاط مختلف شهر زنجان درقالب میوه فروشی سیار با قیمت‌های ارزان ضمن ترغیب مشتریان به خرید میوه ، پس از اخد کارت بانکی از مشتریان وکپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان با دستگاه اسکمیر، با انتقال اطلاعات آنها بر روی کارت خام اقدام به برداشت از حساب قربانیان می‌ کردند.

وی با بیان این که با بررسی‌های انجام شده تا کنون متهمان با این شیوه اقدام به برداشت بیش از یک میلیارد ریال از حساب‌های بانکی قربانیان کرده اند ، گفت: در این رابطه دو نفر دستگیر، تعداد100 فقره کارت بانکی کپی شده و تعداد 2۰۰ کارت خام بانکی به همراه تمامی تجهیزات مربوط به دستگاه اسکیمرکشف شد .

سرهنگ کردلو با اشاره به اینکه تاکنون تعداد 24 نفر از شکات شناسایی و تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی سایر شکات ادامه دارد.افزود: شهروندان و افرادی که به این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفتند به پلیس فتا محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی از شهروندان خواست، چنانچه برای خرید از فروشگاه‌ها و کارت خوان‌های سیار مجبور به ارائه کارت بانکی به جای پول نقد شدند، رمز کارت را در اختیار فروشنده قرار ندهند و حتماً خودشان اقدام به واردکردن رمز کارت کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌ های پلیسی 110 یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط