۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۰
رئیس پلیس فتا همدان:

راه‌اندازی کانال صیغه‌یابی به‌وسیله سیم‌کارت خواهر

رئیس پلیس فتا استان همدان از شناسایی و دستگیری عامل گرداننده کانال تلگرامی صیغه یابی در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و از عموم مردم خواست به‌هیچ‌عنوان عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در فضای مجازی منتشر نکنند.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان با اعلام این خبر گفت: با  تلاش کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی، کانالی به‌عنوان صیغه یابی و همسریابی که گرداننده آن با قرار دادن تصاویری از بانوان اقدام به فعالیت و کلاهبرداری از مردم می‌کرد، شناسایی شد.

این مسئول انتظامی افزود: در ادامه روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که گرداننده کانال مذکور برای انجام فعالیت خود اقدام به اخذ شارژ از مردم می‌ کرد که با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری در سریع‌ترین زمان ممکن ادمین کانال که پسری جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان همدان با اشاره به اینکه متهم با سیم کارت خواهرش اقدام به راه اندازی کانال کرده بود، گفت: وی در ابتدا اقدام به حذف تلگرام از گوشی خود کرد و منکر هرگونه ارتباط با پرونده متشکله شد ولیکن در نهایت با مواجهه با ادله و مستندات موجود، به جرمش اعتراف کرد و انگیزه خود را از این کار، کسب منافع مالی دانست.
سرهنگ سرخوش‌نهاد با تأکید بر اینکه افراد به‌هیچ‌عنوان عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در فضای مجازی منتشر نکنند چراکه بسیاری از سودجویان این عکس‌ها را برداشته و در کانال‌ها و سایت‌های مختلف به اشتراک می‌گذارد، گفت: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط