رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

2:03
کد خبر: 142698

برای جلوگیری از تهدیدات سایبری چگونه ایمن بودن سایت را بررسی کنیم

آیا این وب سایت امن است؟ در دنیای دیجیتال، بررسی ایمنی یک وب سایت مهم‌ترین نگرانی است زیرا وب‌سایت‌های مخرب بی‌شماری در همه جای اینترنت وجود دارند، پیدا کردن یک وب سایت قابل اعتماد بسیار دشوار است. ما نیاز به مرور هوشمندانه داریم و باید مطمئن شویم که سایت خطرناک نیست. به طور کلی، بهتر است آدرس URL وب‌سایت را به جای کپی کردن یا کلیک روی یک URL، تایپ کنید. همچنین بررسی کنید که وب سایت با HTTP یا HTTPS کار کند.

تحقیق: این وب سایت امن است

برای پیدا کردن یک وب‌سایت ایمن، اگر نشانی اینترنتی دریافت شده از یک منبع ناشناخته داشته باشید، باید آن را تشخیص داده و پیش از کلیک باید URL را بررسی کنید.

اگر یک URL کوتاه دریافت کرده باشید آن را با سایت غیر کوتاه کرده و سپس URL واقعی را تجزیه و تحلیل کنید. 

روش‌های تجزیه و تحلیل وب سایت‌ها

برای بررسی ایمنی یک وب سایت، اولین روش بررسی اسکنرهای آنلاین است که با استفاده از آخرین تکنولوژی fingerprinting نشان می‌دهند که برنامه‌های کاربردی وب به روز هستند یا توسط بدافزارها آلوده شده‌اند.

تعدادی از اسکنرهای موجود

Indusface Web Application Scanning

Web inspector

sucuri

virustotal

Zelster

PCrisk

pis.png

اطمینان از وجود SSL قبل از خرید

برای بررسی ایمنی وب سایت، قبل از وارد شدن به جزئیات کارت پرداخت، از وجود https اطمینان حاصل کنید. ما می‌توانیم Https را با استفاده از تحلیلگر SSL بررسی کنیم.

همچنین جهت انجام این کار طیف وسیعی از گواهینامه‌ها در اینترنت وجود دارد.

علاوه بر این، ما می‌توانیم بررسی‌های خود را به طریق زیر انجام دهیم

SSLLABS

COMODO

SSLSHOPPER

DigiCert

مرور ایمن Google

به گفته گوگل، برای چک کردن ایمنی یک وب سایت، مرور یک سرویس است که تیم امنیتی Google برای شناسایی وب‌سایت‌های ناامن در سراسر وب ایجاد کرده و آسیب‌های احتمالی را به کاربران و مدیران وب اطلاع می‌دهد.

ما این اطلاعات را برای افزایش آگاهی در مورد وب سایت‌های ناامن به اشتراک می‌گذاریم و امیدواریم پیشرفت‌هایی را در جهت ایمن‌تر و امن‌تر وب داشته باشیم.

مرور ایمن همچنین مدیران وب را مطلع می‌کند که وب‌سایت‌های آن‌ها توسط بازیگران مخرب به خطر افتاده است و به آن‌ها کمک می‌کند تا مشکل را شناسایی و حل کنند تا بازدید کننده‌های آن‌ها ایمن‌تر باشند.

وب سایت‌های مخرب را گزارش کنید.

سرویس‌هایی که لیست سیاه سایت‌های خطرناک را ارئه می‌دهند

Fortinet

Sophos

Trustwave

Bitdefender

Norton

Stopbadware
 

سرویس‌هایی که لیست سیاه سایت‌های فیشینگ را ارئه می‌دهند

McAfee

AVG

Comodo Web Inspector

K7

آدرس‌های IP موجود در لیست سیاه را بررسی کنید.

نتیجه
مجرمان سایبری از تکنیک‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند تا کاربران ناآگاه را گرفتار نرم‌افزارهای مخرب و دیگر تهدیدات سایبری کنند. پس مراقب باشید از وب سایت‌ها کورکورانه استفاده نکرده و ایمنی وب سایت‌ها را قبل از باز کردن بررسی کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط