رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۱۱ ۱۰:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۴
پلیس فتا استان کردستان خبر داد :

افزایش ۷۱ درصدی جرائم مالی و کلاه‌برداری‌های اینترنتی در کردستان

رئیس پلیس فتا کردستان در نشست تخصصی با روسای بانک‌های استان از افزایش ۷۱ درصدی جرائم مالی و کلاه‌برداری‌های اینترنتی طی دوماهه ابتدای سال جاری در استان خبر داد و گفت: پلیس فتا با همکاری و تعامل بانک‌ها سعی در آگاه‌سازی کاربران و جامعه هدف دارد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان در ابتدای نشست تخصصی جرائم سایبری در حوزه بانکداری الکترونیکی بابیان اینکه بانکداری الکترونیکی در سال‌های اخیر مورد استقبال مردم قرارگرفته است، گفت: بررسی‌های به‌عمل‌آمده از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون نشان می‌دهد روند جرائم مربوط به این حوزه افزایش ۷۱ درصدی در سطح استان داشته است.

 سرهنگ مهدی دانش پور در ادامه به شیوه‌ها و ترفندهای کلاه‌برداران برای سوءاستفاده از بانکداری الکترونیکی اشاره کرد و افزود: فیشینگ، تماس‌های تلفنی، تبلیغات دروغین و... ازجمله آخرین ترفندها و روش‌های کلاه‌برداران در این حوزه است.

در ادامه این نشست، رئیس پلیس فتا استان کردستان با اشاره به اینکه کلاه‌برداری مالی در فضای مجازی آمار بالایی را در استان به خود اختصاص داده است، گفت: از بانک‌ها و دستگاه‌های قضایی انتظار داریم با تعامل و همکاری بیشتر، ما را در جهت جلوگیری و برخورد با این نوع کلاه‌برداری‌ها همراهی کنند و ان‌شاءالله ماحصل این نشست و هم‌اندیشی، ارائه بهترین راهکارها برای انجام خدمت صادقانه و خالصانه به مردم باشد.

سرهنگ دانش پور بابیان اینکه این تعامل باعث ارائه خدمات بهتر به مردم و همچنین ایجاد اعتماد و آرامش در جامعه می‌شود، افزود: اکثر مال‌باختگان که به پلیس فتا مراجعه می‌کنند به جهت خرید نرم‌افزارهای متعدد از سایت و کانال‌های نامعتبر می باشد که قربانی کلاه‌برداران اینترنتی می‌شوند و شهروندان باید از اصالت درگاه‌های بانکی اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید اینترنتی نمایند و همچنین تمام وجوه نقدی خود را در یک کارت‌بانکی ذخیره نکنند.

در پایان جلسه روسای ارشد بانک‌های استان نیز نقطه نظرات لازم را بیان کردند و در پی این نشست مصوب شد که برخی هشدار‌های پلیس فتا در خصوص جرائم فضای سایبری به‌منظور آموزش عمومی در سطح جامعه باهدف کاهش جرائم و گرفتن فرصت از افراد سودجو در خودپرداز بانک‌ها پخش شود و مسئول فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات بانک ملی نیز آمادگی کامل خود را برای همکاری با پلیس فتا را اعلام کرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط