۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۰۹:۴۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۲
پلیس فتا خراسان جنوبی خبر داد:

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند جمع آوری فطریه و کفاره

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در آستانه عید سعید فطر، درخصوص کلاهبرداری از شهروندان با ترفند کمک به نیازمندان و جمع‌آوری فطریه هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص این خبراظهار داشت: کمپین‌هایی در شبکه‌های‌ اجتماعی برای جمع‌ آوری کمک‌های مردمی ایجاد شده‌است؛ که از کاربران تقاضا داریم فریب این‌ گونه کمپین‌ها را نخورند و برای کمک به افراد بی‌‌بضاعت، فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته شده در کشور، که توسط  رسانه ملی (رادیو و تلویزیون) اعلام می‌شود پرداخت کنند و از پرداخت وجه  به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

سرهنگ محمدپور با بیان اینکه کاربران برای پرداخت وجوهات زکات فطریه یا کفاره روزه خود ممکن است از بستر اینترنت استفاده کنند، افزود: روزه‌ داران مراقب باشند که هنگام پرداخت، در دام سایت‌های فیشینگ گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی ادامه داد: به تازگی مشاهده شده است که کلاهبرداران برای جمع‌ آوری زکات‌ فطریه و کفاره‌ روزه با هویت ‌جعلی اقدام به ارسال پیام‌های خصوصی به کاربران شبکه‌های ‌اجتماعی می‌کنند تا از این طریق بتوانند کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به دست نیازمندان برسانند در حالی ‌که این کمک‌ها به دست نیازمندان نمی‌رسد. ازاین رو شهروندان در برخورد با این گونه پیام‌ها به آن اطمینان نکرده و به هیچ‌ عنوان مبلغی به حساب این افراد واریز نکنند.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست: هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط