رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۷

شناسایی رمال اینترنتی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شخصی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از کاربران می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: در پی وصول پرونده و ادعای شاکیه در خصوص کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد دعانویسی و رمالی از طریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و واتس آپ، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با اقدامات فنی و رصد شبکه‌های اجتماعی مذکور توسط کارشناسان سایبری مشخص گردید، فردی ناشناس با ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به دعانویسی، طالع‌بینی، فال‌گیری و رمالی کرده و همچنین با ارسال اشیاء و مهره‌های جادوگری مثل استاره‌یاب اقدام به کلاهبرداری می‌کند.

سرهنگ قهرمان طالع ادامه داد: پس از شناسایی محل زندگی این مجرم سایبری در اردبیل، وی به همراه آلات و ادوات مرتبط با جرم، دستگیر و پس از روبرو شدن با دلایل و مستندات قوی لب به اعتراف گشوده و گفت: «من حدود یک سال است که در این حوزه کار می‌کنم و تاکنون از شاکیه پرونده مبلغ ۷۹۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال در طی هفت ماه اخذ کرده‌ام»؛ پس از اظهارات، مجرم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل در پایان به هموطنان عزیز توصیه کرد: متأسفانه مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی کاربران علی‌الخصوص بانوان، برای خود دکان‌های مخفی دعانویسی و رمالی بازکرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی نیز به دست می‌آورند؛ که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط