رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۱۸ ۱۱:۲۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۲
در کهگیلویه وبویراحمد اتفاق افتاد:

رسوایی همکار با ساخت صفحه جعلی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری که با ایجاد صفحه جعلی در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی از همکار خود می کرد، خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی به اداره پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در محیط اینستاگرام با ایجاد صفحه ای جعلی  به نام وی، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی اش کرده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات و شگردهای خاص پلیسی متهم که از همکاران شاکیه بود شناسایی شد و در بازجویی‌های بعمل آمده، در ابتدا منکر بزه انتسابی شد ولی در مواجهه با مستندات، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را انتقام جویی و تسویه حساب شخصی عنوان کرد.

سرگرد شهبازی‌پور با بیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است، گفت: در شبکه های اجتماعی توهین به افراد از شایع‌ترین جرایم بوده که مطابق قانون‌ دارای مجازات می‌باشد. بنابراین با توجه به نوع توهین‌، مجازات آن نیز متفاوت است و در صورت شکایت‌ کردن توسط شاکی‌، پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.

این مقام مسئول یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط