رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-03-18 12:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 142797

در خریدهای اینترنتی بیعانه پرداخت نکنید

رئیس پلیس فتا استان قم از کلاهبرداری در سایت های دیوار، شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام خبر داد که با درج آگهی فروش کالایی ارزان‌ قیمت و دریافت بیعانه، اقدام به خالی کردن حساب های شهروندان می کنند.

سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: به تازگی کلاهبرداران سایبری با درج آگهی  های تبلیغاتی ،کالایی با قیمت پایین را در وب سایت های پربازدید مانند دیوار درج می کنند و زمانیکه فرد خریدار تماس می گیرد برای از دست ندادن معامله و رزرو آن از افراد میخواهند مبلغی را بصورت بیعانه واریز کنند و به محض واریز پول به حساب، فرد کلاهبردار خود را از دسترس خارج و آگهی را  نیز از روی سایت دیوار حذف می کند.

این مسئول انتظامی گفت: شهروندان هنگام مراجعه به سایت‌های دیوار، شیپور و یا سایت‌های مشابه آن باید توجه داشته باشند تحت هیچ عنوان پیش از رویت و دریافت کالا مبلغی را به حساب فروشنده واریز نکنند و حتما از کسانی خرید کنند که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است ودر هنگام  تحویل نیز کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهند.

رئیس پلیس فتا استان قم در ادامه افزود: شهروندان در خصوص آگهی‌هایی مانند مشارکت در سرمایه گذاری، فروش خودرو و لوازم خانگی با قیمت پایین‌تر از بازار، وام و کمک به موسسات خیریه بسیار مراقبت و هوشیار باشند، زیرا احتمال کلاهبرداری در اینگونه موارد وجود دارد.

سرهنگ موالی در پایان از هموطنان درخواست کرد از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش های پیشگیری از جرایم سایبری مطلع شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط