رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 142798

مسدود سازی کارت های بانکی به محض دریافت پیامک برداشت غیر مجاز

فرمانده انتظامى شهرستان نهاوند با اشاره به کشف یک‌ مورد پرونده برداشت غیر مجاز از حساب بانکی اظهار داشت : شهروندان باید در صورت مشاهده این گونه موارد، هرچه سریع‌تر نسبت به مسدودسازی کارت از طریق موبایل بانک، تلفن‌بانک و دستگاه‌های خودپرداز (خدمات بدون کارت) اقدام کنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احمد ساکی فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در تشریح این خبر گفت: در پى دریافت مرجوعه قضایى از سوى شهروند نهاوندی مبنى‌‌ بر اینکه از حساب بانکی‌اش بصورت غیر مجاز برداشت شده است، رسیدگى به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس‌فتا قرار گرفت . 

وی ادامه داد : با بررسی سوابق فعالیت‌های این شخص در فضای مجازی مشخص شد شاکی برای خرید اینترنتی شارژ تلفن، به یک درگاه بانکی هدایت‌ شده و پس از خرید، سارقان سایبری با در اختیار داشتن اطلاعات و رمزهای عبور، از حساب بانکی او برداشت کرده‌اند.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام کردند و با به‌کارگیری شگردهای فنی و پلیسی و کسب مجوز قضایی ، متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

سرهنگ ساکی اظهار داشت: در بررسی مستندات مشخص شد شاکی در یک سایت جعلی اقدام به خرید شارژ اینترنتی کرده و اطلاعات کارت بانکی‌اش از طریق صفحات فیشینگ درگاه بانکی به سرقت رفته است.

این مقام مسوول بیان داشت: مجرمان سایبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه‌های جعلی تشویق می‌کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می‌شوند که ادعا دارند اینترنت رایگان، شارژهای ارزان قیمت و... می‌فروشند که بیشتر این لینک‌ها کاربران را به صفحات فیشینگ ارجاع می‌دهد و کاربران در هنگام خرید به‌راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می‌دهند.

سرهنگ ساکی در توصیه به کاربران گفت: کاربران فضاى مجازى مى‌بایست آگاهى خود را نسبت به تشخیص سایت و درگاه اصلى از جعلى افزایش دهند، همچنین نرم افزارهاى مورد نیاز تلفن همراه هوشمند خود را از سایت‌هاى معتبر و رسمى ‌تهیه کرده و به هیچ عنوان از شبکه‌هاى اجتماعى به ویژه تلگرام نسبت به دریافت اپلیکیشن‌هاى موبایل اقدام نکنند چرا که ریسک بالایى در جاسوسى و نصب بدافزار به همراه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در پایان گفت: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط