رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 142819

استفاده از نرم افزارهاى‌ ردیابى‌ جهت مفقود شدن تلفن همراه

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگیری عامل سرقت تلفن همراه خبر داد واز شهروندان خواست: از نرم افزارهاى‌ ردیابى‌ بر روى‌ تلفن همراه خود استفاده کنند تا درصورت مفقود شدن بتوانند موقعیت گوشى‌ تلفن همراه خود را شناسایى‌ کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی اصغر افتخاری، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبرگفت: در پی مراجعه خانمی به این پلیس مبنی بر سرقت تلفن همراهش، تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا برای بررسی موضوع آغاز شد.

وی با بیان اینکه احتمال سوء استفاده از اطلاعات تلفن همراه توسط متهم وجود داشت ، ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و باهماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد و به اداره پلیس فتا انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرد: در بازجویی بعمل آمده متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شد که در ادامه با روبه‌رو شدن با مستندات جمع آوری شده لب به اعتراف گشود.

سرهنگ افتخاری ضمن توصیه به شهروندان مبنی بر عدم نگهداری اطلاعات شخصی وخصوصی بر روی تلفن همراه خود از آنان خواست: از نرم افزارهاى‌ ردیابى‌ بر روى‌ تلفن همراه خود استفاده کنند تا درصورت مفقود شدن بتوانند موقعیت گوشى‌ تلفن همراه خود را شناسایى‌ و یا حداقل اطلاعات حساس داخل گوشى‌ تلفن را از راه دور حذف کنید.

این مقام مسئول افزود: در صورت فیلم بردارى‌ با تلفن همراه ، در اسرع وقت آنها را به حافظه هاى‌ جانبى‌ نظیر هارد اکسترنال انتقال دهید تا در صورت مفقودی و سرقت تلفن همراه، مجرمان سایبری از آنها سوء استفاده نکنند.

شایان ذکر است، پلیس فتا از شهروندان مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط