۱۳۹۸-۰۳-۱۹ ۱۲:۳۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹
پلیس فتا کیش مطرح کرد:

ثبت نام سهام عدالت شگردی دیگر از کلاهبرداری های سایبری

رئيس پليس فتا کيش به شهروندان هشدار داد : ثبت نام سهام عدالت از دیگر شگردهایی است که کلاهبرداران از آن برای سودجویی در فضای مجازی استفاده می کنند و مردم باید مراقب باشند فریب این گونه تبلیغات جعلی را نخورند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد رضا رضایی رییس پلیس فتا کیش با اشاره به افزایش تعداد کلاهبرداری با استفاده از فضای مجازی اعلام داشت: با توجه به افزایش تعداد کلاهبرداری در فضای مجازی با استفاده از نیازهای زندگی روزمره مردم، شهروندان گرامی باید بیش از گذشته مراقب بوده و فریب اینگونه تبلیغات را نخورند.

سرهنگ رضایی با تأکید بر افزایش سواد رسانه ای در میان خانواده ها به ویژه جوانان افزود: برخی از مجرمان با استفاده از فضای مجازی و راه اندازی سایت های جعلی و ارسال پیامک ها و قراردادن درگاه جعلی (فیشینگ) از عدم آگاهی برخی شهروندان استفاده کرده و با عنوان ارائه سهام عدالت، پرداخت سود این سهام، ارسال لینک های متعدد ثبت نام مجدد در سایت سهام عدالت و مواردی از این قبیل ، افراد را به سایت های جعلی راهنمایی می کنند و از آن طریق اطلاعات حساب افراد را به سرقت برده و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب این افراد می کنند .

این مقام انتظامی با بیان اینکه مردم باید با هوشیاری کامل از فضای مجازی بهره گیری کنند، ادامه داد : مردم برای اطلاع از خبرهای مورد نیاز به سایت رسمی سازمان سهام عدالت مراجعه نمایند و در صورت دریافت هرگونه پیامک در مورد صحت و سقم آن بررسی های لازم را انجام داده سپس اقدام به ارائه اطلاعات کنند.

وی درپایان با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین دریافت  کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط