۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۰۸:۱۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۵
پلیس فتا سمنان خبر داد:

انتقام از هم‌باشگاهی با انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری خبر داد که با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی افراد می کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این خبرگفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مطالب غیر واقعی علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، در این راستا پرونده ای با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد.

سرهنگ صادقی ادامه داد: با اقدامات تخصصی صورت پذیرفته مشخص شد، متهم هم باشگاهی شاکیه بوده و با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی کرده است.

این مقام سایبری افزود: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکیه و مستندات جمع‌آوری شده، متهم را مورد شناسایی قرار دادند و با هماهنگی مقام قضائی به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد .

رئیس پلیس فتا استان سمنان بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر جرم ارتکابی خود شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال لب به اعتراف گشود و و اعلام کرد که با ایجاد صفحه جعلی در شبکه‌اجتماعی اینستاگرام عکس‌های خصوصی شاکیه را به همراه مطالبی غیر واقعی منتشر و انگیزه خود را با توجه به اختلافات پیش آمده، انتقام‌جویی بیان داشت.

این مقام انتظامی با توجه به جرم بودن انتشار تصاویر خصوصی کاربران در فضای مجازی بیان داشت: با توجه به استفاده روز افزون کاربران از شبکه‌های اجتماعی متاسفانه  شاهد افزایش تهدیدات و آسیب ها در این حوزه هستیم، بنابراین کاربران فضای سایبر و به خصوص خانواده‌ها باید در استفاده از این شبکه‌ها هوشیار بوده و با رعایت نکات امنیتی مانع ورود و دست‌اندازی مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود شوند.

این مقام  مسئول به اخلال‌گران امنیت سایبری هشدار داد: افرادی که بصورت مخفیانه، از اطلاعات شخصی دیگران از قبیل فیلم، عکس و غیره، سوء استفاده نموده و با ابزارهای مختلف از جمله شبکه‌های اجتماعی باعث از بین بردن حقوق شهروندی کاربران و موجب هتک حیثیت و به خطر انداختن امنیت شهروندان می‌شوند، پلیس فتا با آنها برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

شایان ذکر است، هموطنان می‌توانند آخرین و به روز‌ترین آموزش‌های لازم در راستای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا گزینه تماس با ما بخش مرکز فوریت‌های سایبری اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط