رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 142828

زندان پایان راه کلاهبرداران باند اسکیمر

فرمانده خراسان رضوى از شناسايى و دستگيرى اعضاى باند اسكيمر كه با جعل كارت هاى عابر بانك اقدام به برداشت ميليونى از حساب شهروندان کرده بودند، ‌خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سردار محمد کاظم تقوى، فرمانده انتظامى استان خراسان رضوى در تشریح این خبر اظهار داشت: در پى مراجعه تعدادی از شهروندان و اعلام شکایت مبنى بر برداشت غیرمجازاز حساب آنان،، رسیدگى به این پرونده‌ها در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سردار تقوى افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسى‌هاى مقدماتى اولیه،‌ سرنخ‌هایى از وجود ارتباط بین برداشت‌هاى غیر مجاز صورت گرفته با دستگاه اسکیمر را پیش بینی کردند و با انجام یک سرى تحقیقات فنى و پلیسى توانستند مکان مشترک خرید شاکیان موجود در این پرونده‌ها را شناسایى کنند .

وى ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بازدید از مکان مشترک برداشت‌هاى غیرمجاز که یک کیوسک مطبوعاتى بود،‌ موفق شدند دستگاه اسکیمر متصل به کارت‌خوان را که در داخل یک سطل زباله جاسازى شده بود، شناسایى و توقیف کنند و به همراه دو تن از فروشندگان داخل کیوسک را که از متهمان بودند  به همراه ادلات دیجیتال  به اداره پلیس تحویل دهند.

سردار تقوى گفت: این دو متهم به نام‌هاى( الف.ر) و (س.ب) که هر دو داراى سابقه کیفرى بودند در مواجهه با ادله دیجیتال  به جرم های خود اعتراف کردند دستگاه اسکیمر را از طریق فردى دیگر در خارج از کشور تهیه و از این طریق با جاسازى آن نسبت به کپى کارت شهروندان و برداشت غیرمجاز از حساب آنها اقدام کرده اند.

فرمانده انتظامى استان خراسان رضوى در خصوص نحوه فعالیت دستگاه اسکیمر ضبط شده از این باند کلاهبردارى گفت: پس از بررسى دستگاه اسکیمر مشخص شد این دستگاه که از جدیدترین دستگاه‌هاى کپى کارت عابر بانک بوده، قادر است به راحتى اطلاعات کارت افراد را در داخل گوشى تلفن کاربرآن ذخیره و مشابه کارت عابر‌بانک با همان مشخصات را تولید کند بنابراین به منظور پیشگیرى از هرگونه برداشت غیرمجاز توصیه مى‌کنیم در خرید با دستگاه کارت‌خوان تحت هیچ شرایطى رمز خود را در اختیار فروشنده قرار ندهید  چراکه این روش  تنها راه  مبارزه با دستگاه‌هاى اسکیمر یا همان جعل کارت عابربانک مى‌باشد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آماده پاسخگویى به مشکلات شهروندان و درج هرگونه اعلام نظرى از سوى این عزیزان مى‌باشد همچنین شهروندان محترم مى‌توانند از آخرین اخبار و رویدادهاى سایبرى در همین سایت بخش اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط