۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۱۱:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۱۳
اخبار فناوری

۴ راه برای بررسی امنیت یک لینک قبل از اینکه روی آن کلیک کنید

خوشبختانه، چندین روش وجود دارد که می‌تواند تایید کنید که آیا یک لینک امن است یا خیر، اگر می‌خواهید در مورد ایمنی آنلاین خود هوشیارتر باشید، یکی از راه‌های قابل اعتماد را امتحان کنید تا ببینید آیا قبل از کلیک روی آن، این لینک ایمن است یا خیر. از آنجا که با یک‌بار کلیک کردن ممکن است ناخواسته وارد شرایط ناامید کننده شوید لذا با امتحان کردن راه‌های زیر از خود محافظت کنید.

پیاده‌سازی از طریق اسکن لینک‌ها

4_1.png
یکی از ساده‌ترین روش‌هایی که شما می‌توانید یک لینک را بررسی کنید، آن است که آن را کپی کنید و سپس آن را در محدوده اسکن لینک‌ها ، یک وب سایت که پیوند شما را دریافت می‌کند و از طریق چندین درخواست از طریق اتصال امن HTTPS اجرا می‌کند، بررسی کنید.

با چک کردن و مرور، PhishTank، و وب اعتماد گوگل، که سوابق آنلاین  سایتها  در مورد مالک را بررسی می‌کند و آن‌ها را با ارایه یک تاییدیه یا هشدار فوری در صورتی که شما باید از سایت بازدید کنید یا خیر، با هم ترکیب می‌کند.

خیلی سریع عمل کنید، بنابراین شما باید منتظر بمانید و به این ترتیب بازخورد فوری در مورد این که آیا شما باید جلوتر بروید و یا لینک را در پیغام متنی، ایمیل، یا صفحه ای که به تازگی به آن برخورده اید کلیک کنید. و از آنجا که این کار طول می‌کشد، یک تمرین خوب برای استفاده از آن انجام دهید.

بررسی توسط کسپرسکی

1_2.png
کسپرسکی یک نام قابل اعتماد در دنیای امنیت آنلاین است، به خصوص وقتی که به ویروس‌ها می رسید. این به معنی منبع عالی دیگری برای ارجاع متقابل است اگر شما به دنبال امتحان کردن باشید و ببینید آیا این لینک امن است یا نه.

کسپرسکی لینک‌هایی را که شما آن را ارائه می‌دهید و همچنین فایل‌های واقعی که می‌توانید آپلود کنید را اسکن می‌کند. این بسیار ساده است که از مرورگر خود استفاده کنید و آن را انجام دهید و حتی برای شما ساده‌تر می‌شود تا هر چیزی که مطمئن نیستید را بررسی کنید.

همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که نشانی اینترنتی مورد نظرتان را اسکن کنید، آن را در جعبه قرار دهید و روی «اسکن» کلیک کنید. پس از آن، کسپرسکی  به شما اطلاع خواهد داد که لینک شما امن است.

اگر به دلایلی فکر می‌کنید که این پیوند ایمن است، می‌توانید روی "من مخالف با نتایج اسکن" کلیک کنید تا به کارمندان کسپرسکی کمک کند تا یافته‌های خود را بهتر کنند و حتی با شما از طریق ایمیل با آنچه که آن‌ها کشف می‌کنند تماس بگیرید.

بررسی وب امن نورتون

2.png
همانند کسپرسکی، نورتون یکی دیگر از نام‌های مورد اعتماد است که به امنیت آنلاین کمک می‌کند. ابزار آنلاین، وب امن نورتون، یک سایت را برای بررسی بد‌ افزارهای مخرب در اختیار شما قرار می‌دهد. شما فقط باید لینک را به نوار مرورگر کپی و جایگذاری کنید.

هنگامی که شما این کار را انجام دهید، یک امتیاز ویژه دریافت خواهید کرد که به شما این امکان را می‌دهد که آیا سایت ایمن باشد یا نه.

این ویژگی خلاصه ای از تهدیدات کامپیوتر بالقوه، تهدیدات هویت، یا "عوامل ناراحتی" که می تواند ناشی از بازدید های خاصی به یک وب سایت باشد. علاوه بر این، رتبه بندی ویژه ای از دیگران که در گذشته از سایت بازدید کرده اید، به شما یک تصویر بهتر از شهرت وبسایت را می دهد.

ارتباط خود با سایت URLVoid را بررسی کنید

3_1.png
URLVoid یک ابزار آنلاین است که به طور خاص برای کمک به شما در کشف کردن وب سایت های مخرب و غیرقابل استفاده ایجاد شده است. این کار به طور مشابه با سایر ابزارهای موجود در این لیست کار می کند، در این صورت می توانید لینک های مورد نظر خود را تایپ کنید و سایت چک را اجرا کند.

نتایج به‌ دست آمده حاوی امتیاز کلی از این است که آیا لینک امن است یا خیر، اطلاعات دامنه و ثبت نام، آیا این فهرست سیاه شده است، جایی که سایت در آن قرار دارد، و سایر عوامل مفید برای اطمینان از تصمیم گیری آگاهانه‌ای که می‌خواهید برای بازدید داشته باشید یا نه.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط