۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۱۳:۲۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۰
پلیس فتا خوزستان :

رمز عبور حساب‌های بانکی خود را فاش نکنید

رییس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان از شناسایی عامل برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان خبر داد و گفت: به هیچ ‌عنوان برای دیگران رمز عبور حساب‌های بانکی خود را فاش نکنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان در تشریح این مطلب اظهار داشت : شخصی با در دست داشتن مرجوعه‌ قضایی در این پلیس حاضر شده و بیان کرد که از کارت بانکی‌اش هم به صورت اینترنتی و هم با اصل کارت بانکی، به صورت غیرمجاز مبلغ ۱۵ میلیون تومان برداشت شده است و در ادامه تقاضای رسیدگی به آن را ارائه کرد. 

وی بیان کرد: در ادامه موضوع در دستور کار تخصصی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و با انجام تحقیقات فنی از نحوه چگونگی برداشت از حساب شاکی و بررسی مستندات به دست آمده، هویت برداشت کننده از حساب کشف شد.

رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان افزود : با شناسایی متهم مشخص شد وی از آشنایان نزدیک شاکی بوده و سابقه اعتیاد به مواد مخدر و زندان داشته است،  با حضور متهم در پلیس فتا و انجام تحقیقات کارشناسان پلیس، وی که مستندات و ادله غیر قابل انکار را در پیش روی خود می‌دید، به ناچار لب به اعتراف گشود و به جرم خود اقرار کرد.

این مقام مسئول گفت: متهم در تشریح شیوه مجرمانه خود گفت با نزدیک شدن به افراد، پس از جلب اعتماد آنها و به‌دست آوردن رمز حساب‌های بانکی، در فرصتی مناسب اقدام به سرقت کارت بانکی آنها می‌کردم و یا به بهانه‌ای کارت بانکی را از آنها می‌گرفتم و حساب آنها را خالی می‌کردم.

سرهنگ خسرویی ضمن تأکید بر اینکه شهروندان اطلاعات حساب بانکی خود را به خوبی حفظ نموده و آن را حتی در اختیار آشنایان نزدیک قرار ندهند، تصریح کرد : رمزهای عبور خود را به صورت دوره‌ای تعویض کنید و حتی در هنگام خرید از فروشگاه نیز خود اقدام به وارد کردن رمز عبور کرده و آن را در اختیار فروشنده قرار ندهید.

این مقام انتظامی درپایان گفت: شهروندان برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به پلیس اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط