رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 142852

قبل از واریز وجه با فرد درخواست کننده پول تماس بگیرید

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند از شناسایی فردی‌ که با دسترسی غیر مجاز به صفحه تلگرام افراد و ارسال پیام به مخاطبان آنان، درخواست پول می‌کرد خبر داد و به شهروندان توصیه کرد:چنانچه مخاطبان از طریق پیامک از شما درخواست وجه کردند، حتماً قبل از واریز وجه با آن ها تماس بگیرید.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احمد ساکی، فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند درتشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان که مدعی بود فردی ناشناس با دسترسی غیر مجاز به صفحه تلگرام وی از دوستش درخواست پول کرده است، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی ها و پیگیری های انجام شده مشخص شد که متهم با ارسال پیام به مخاطبان شاکی مبالغی را بعنوان قرض درخواست می‌کرده است که چندین نفر از دوستان و آشنایان شاکی نیز این پیام را دریافت و اقدام به واریز وجه کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند با بیان اینکه با اقدامات فنی وتخصصی کارآگاهان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفته است و به هماهنگی مراجع قضایی، تحویل مقامات ذی صلاح شده است، افزود: در بعضی موارد افراد سودجو با شناسایی طعمه خود و ارسال پیامک از طرف شرکت تلگرام با عناوینی همچون بروز‌رسانی تلگرام، پیامکی حاوی کد دستوری برای شما ارسال میکنند که به محض ارسال کد برای شماره مورد نظر، تلگرام شخص قربانی به‌صورت غیرمجاز در دسترس قرار گرفته و فرد خاطی به تمامی اطلاعات از جمله تصاویر، فیلم‌ها، مخاطبان و لیست دوستان دسترسی پیدا خواهد کرد.

سرهنگ ساکی در ادامه تصریح کرد: کاربران توجه داشته باشند چنانچه مخاطبان شما از طریق پیامک از شما درخواست وجه کردند، حتماً قبل از واریز وجه با آن ها تماس حاصل کنید وحتما توجه داشته باشید که مبلغ مورد نظر برای کارت مخاطب شما واریز گردد چون کلاهبرداران به بهانه مقدور نبودن تماس تلفنی و پیام‌های اغوا‌کننده اعتماد مخاطبان را جلب کرده و به هدف شوم خود دست پیدا می‌کنند.

این مقام مسئول ضمن اعلام آمادگی پلیس فتا در راستای ارائه مشاوره حضوری به افراد گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir  لینک ثبت گزارش‌های مردمی به پلیس فتا گزارش دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط