۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۲
در کهگیلویه وبویراحمد اتفاق افتاد:

اختلافات خانوادگی بهانه‌ای برای خالی کردن حساب همسر

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از برداشت غیرمجاز مبلغ ۷۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروند یاسوجی خبر داد و گفت: بسیاری از برداشت‌های غیر مجاز بانکی در پی اعتماد به دیگران صورت می‌گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح الله شهبازی پور، رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی به پلیس فتا که مدعی برداشت غیر مجاز از حساب بانکی اش به مبلغ ۷۰ میلیون ریال شده بود ، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش کارشناسان این پلیس و اقدامات صورت گرفته، متهم که همسر شاکیه بود شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به این پلیس فرا خوانده شد.

سرگرد شهبازی پور ادامه داد: متهم پس از مواجه شدن با مستندات و ادله غیرقابل انکار، به جرم  خود اعتراف کرد و در خصوص نحوه دستیابی به اطلاعات حساب بانکی شاکیه اذعان داشت: مدتی است که با همسر خود دچار اختلاف شده است  و به همین دلیل با در دست داشتن کارت بانکی و فعال‌سازی رمز دوم حساب وی اقدام به برداشت اینترنتی کرده است.

این مقام انتظامی ضمن درخواست از شهروندان مبنی برعدم واریز مبالغ زیاد به حساب‌هایی که بیشتر با آن سروکار دارند و یا رمز اینترنتی آن فعال است، تصریح کرد:کاربران برای جلوگیری از برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی شان لازم است از قرار دادن رمز کارت بانکی ساده ساده و قابل حدس زدن ( مانند تاریخ تولد، تاریخ ازدواج و... ) خودداری کنندو از اطلاعات حساب خود به بهترین شکل حفاظت و نگهداری کنند تا از دسترسی افراد غیرمجاز به آنها جلوگیری شود و در این خصوص به هیچ وجه حتی به اقوام و دوستان خود نیز اعتماد نکنید.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما  در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط